Oszuści proponują osiągnięcie szybkich i ogromnych zysków

Grodzisk Maz.

Grodziska Komenda prowadzi już siedem postępowań w sprawie oszustw. Jedna z pokrzywdzonych straciła aż 300 tys. zł.

W powiecie grodziskim wielu mieszkańców padło ofiarą oszustw związanych z inwestowaniem oszczędności.

Pokrzywdzeni najczęściej dowiadywali się o „intratnych” sposobach osiągnięcia zysku dzięki informacjom zawartym w reklamach internetowych. – Oferty szybkiego i łatwego zysku dotyczyły inwestycji kapitału w papiery wartościowe, notowania giełdowe i kryptowaluty. Po wyrażeniu chęci współpracy kontaktował się z nimi telefonicznie przedstawiciel firmy. Niech Państwa nie zmyli początek numeru telefonu 22, który wcale nie jest numerem kierunkowym z Polski. Konsultant prosił o wysłanie skanów dokumentów tożsamości i kart bankowych, a potem zainstalowanie aplikacji, która umożliwi mu zdalny dostęp do pulpitu klienta, oczywiście wszystko pod legendą sprawnej i fachowej obsługi inwestycji – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Po wpłacie pieniędzy, które miały być zainwestowane pokrzywdzeni otrzymywali informacje o wysokości zysku. Oczywiście był on ogromny. Do jego wypłaty potrzebna była wpłata kolejnej kwoty pieniędzy jako procenty od zysku. W ten sposób oszuści zarabiali jeszcze więcej, a pokrzywdzeni tracili dodatkowe sumy, nawet ponad zaplanowane do zainwestowania – dodaje.

Policja radzi aby, nie wykonywać poleceń przestępców. – Nasze dokumenty trzeba chronić przed dostępem innych osób, nie można pozwolić, aby ktoś nieznany wykonywał za nas operacje finansowe. Każde wpisanie swoich haseł, kodów dostępów do bankowości w przypadku udostępnienia pulpitu swojego komputera czy telefonu powoduje, że są to dane znane obcej osobie, która w każdej chwili może wypłacić pieniądze z naszego konta – wskazuje rzecznik. – Przypominamy o ostrożności podczas każdej operacji finansowej. Apelujemy o rozważne podejmowanie decyzji w sprawach inwestowania swoich oszczędności i radzenie się w tym zakresie specjalistów, pracowników banków i osób bliskich, które mają doświadczenie w tego typu działaniach – dodaje.

Policjanci proszą o rozwagę i zgłaszanie przestępstw związanych z oszustwami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Oszuści proponują osiągnięcie szybkich i ogromnych zysków”

  1. Anonim pisze:

    Dzbany!

  2. Kozak pisze:

    Uczciwa kara za zachłanność. Mam nadzieję że policja dorwie oszustów a nasze prawo zmądrzeje i zacznie traktować oszukanych jako wspierających te oszustwa bo bez nich ten rynek już dawno by umarł.

    Chcecie inwestować to zróbcie to po ludzku iddzie na studia związane z tym, szkonczcie je, popracujcie w firmie inwestycyjnej, doszkolcie się a potem poszukajcie niszy której nikt inny nie wymyślił. Naiwność że istnieją inwestycje bez ryzyka zwracające więcej niz RFR to zachłanność i powinna być karana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły