Ostrzeżenie przed silnymi burzami

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia m.in. dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. Chodzi o duże prawdopodobieństwo wystąpienia silnych burz z gradem.

Alert pogodowy obowiązuje w poniedziałek od godz. 14.00 do 21.00. Dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dla wschodniej części województwa mazowieckiego ogłoszono stopień drugi.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w komunikacie IMGW.

O zachowanie ostrożności apeluje też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. I przypomina o tym, aby nie wychodzić w czasie burzy z domu, unikać otwartych przestrzeni, zabezpieczyć okna i balkony, nie chować się pod drzewami, a jeśli jedziemy autem – aby zjechać na parking z dala od drzew

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Ostrzeżenie przed silnymi burzami”

 1. Arti pisze:

  A w Otrębusach walneło że strach poleciało drzewo a huk zapamiętam do końca życia

 2. Picasso pisze:

  Ja korzystam z pogodynka.pl/awiacja/radary i jestem na bieżąco, polecam

 3. aaaaaaaaa pisze:

  Narazie w Pruszkowie cisza i tylko wiatr wieje ,po 13 pare razy zagrzmiało..I tyle armagiedonu zapowiadanego w Pruszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły