Ostrożnie w czasie upałów i nad wodą!

Region

Upalne dni zachęcają do wypoczynku nad wodą i zażywania kąpieli. Jednak nie każde miejsce jest bezpieczne... Warto zachować też zdrowy rozsądek, uwagę i przede wszystkim odpowiednią opiekę nad dziećmi. Pamiętajmy też, aby w czasie gorących dni spożywać więcej wody oraz zwracać uwagę na inne osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Od kilku dni w naszym kraju zrobiło się gorąco. Warto pamiętać, że nie wszyscy dobrze znoszą upalne dni. Pomagajmy jeśli zauważymy, że ktoś może potrzebować pomocy. Przede wszystkim nie zostawiajmy zwierząt lub co gorsza dzieci w rozgrzanych samochodach! Nawet uchylona szyba nie jest rozwiązaniem. Wewnątrz auta jest równie gorąco, co w szklarni. Nie doprowadzajmy do tragicznych wydarzeń!

Kolejną sprawą jest wypoczynek nad wodą. Niestety wiele osób korzysta z kąpielisk niestrzeżonych, a nawet kąpie się w miejscach zabronionych. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Nieznana głębokość i dno zbiornika, nurt wodny często są przyczyną tragedii. Dlatego wybierajmy miejsca bezpieczne, odpowiednio przygotowane i oznaczone kąpieliska. Najlepiej takie, których pilnują ratownicy.

Szczególnie powinniśmy zainteresować się bezpieczeństwem najmłodszych. Nie wolno zostawiać dzieci bez opieki. Czasami wystarczy krótka chwila, aby doszło do tragedii!

Kolejną sprawą jest wszechobecny alkohol. Wchodząc do wody pod jego wpływem nie potrafimy odpowiednio oceniać swoich możliwości fizycznych i ewentualnych zagrożeń. Alkohol osłabia organizm, a niestety też dodaje odwagi…

Jedną z pomijanych kwestii jest wchodzenie do wody zaraz po opalaniu. To poważny błąd. Szybka kąpiel w zimnej wodzie po rozgrzaniu ciała na słońcu może skutkować wystąpieniem szoku termicznego. Tym bardziej nie skaczmy do wody „na główkę”, bo może być to ostania rzecz jaką zrobimy w życiu.

Policja alarmuje o rozwagę. Wielu tragedii można uniknąć zachowując zdrowy rozsądek i zapewniając odpowiednią opiekę najmłodszym.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Ostrożnie w czasie upałów i nad wodą!”

 1. WSC pisze:

  Wtorek-sroda 33 stopnie. To chore! Pogoda tragiczna !

  • Grabarz pisze:

   Wyjdźmy na ulice i wyraźmy swój głęboki sprzeciw wobec słońca i wysokich temperatur w czerwcu. Zamanifestujmy poparcie dla mrozu, śniegu i deszczu. Głośno domagajmy się dostępu do morza dla Pruszkowa. Skrytobójczym upałom mówimy, towarzysze, stanowcze NIE!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły