Ostatni tydzień konsultacji

Piastów

Przypominamy! To już ostatni dzwonek dla mieszkańców Piastowa, którzy chcą ocenić nową organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Fiołkowej i Lisa-Kuli w Piastowie. Konsultacje trwają tylko do końca sierpnia.

Jak ma się zmienić ruch na wspomnianym skrzyżowaniu? Przebudowa skrzyżowania ul. Lisa Kuli z ul. Fiołkową ma na celu poprawę przejezdności przez skrzyżowanie oraz poprawę warunków bezpieczeństwa. Cały ruch generowany przez tereny przy ul. Fiołkowej będzie kierowany wyłącznie w prawo w ul. Lisa Kuli i dalej na wiadukt nad autostradą w kierunku Ożarowa. Geometria skrzyżowania oraz oznakowanie nie pozwoli na skręt pojazdów (w tym w szczególności samochodom ciężarowym) w lewo w ul Lisa Kuli i wjazd do Piastowa, co uchroni miasto przed ciężkimi pojazdami. Dodatkowo ruch pojazdów z kierunku Ożarowa Mazowieckiego w lewo w stronę ul. Fiołkowej będzie kierowany poprzez dobudowany pas lewoskrętu, tak aby nie blokować ruchu na wprost w kierunku Miasta Piastów. Poprawa promieni łuków na skrzyżowaniu, wykonanie wysepek dzielących oraz dobudowa chodnika poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Koncepcje zmiany organizacji ruchu przygotowała firma Panattoni. Władze Piastowa zdecydowały się na przeprowadzenie konsultacji na temat planowanych zmian. Mogą wziąć w nich udział tylko mieszkańcy Piastowa posiadający czynne prawa wyborcze. Mieszkańcy w konsultacjach odpowiadają mają odpowiedzieć na pytanie: „Czy akceptuje Pani/Pan koncepcję zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Fiołkowej i ul. Lisa -Kuli w Piastowie – przygotowanej przez firmę Panattoni?”.

Konsultacje trwają do końca sierpnia. Wszystkie dokumenty wraz z wzorem ankiety i mapą dostępne są tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Ostatni tydzień konsultacji”

  1. Grzegorz pisze:

    Zakaz wjazdu z drogi serwisowej (obecnie nazwy serwisówki to Inwestycyjna i Fiołkowa) do Piastowa dla samochodów ciężarowych. Z tego co pamiętam Ożarów Mazowiecki nie zgodził się żeby te tereny były administrowane przez Piastów. Ożarów podłożył nam śmierdzącą sortownię, magazyny Panattoni, i jeszcze jest miejsce na nowe inwestycje. Jedyna trasa dla ciężkich samochodów inwestycyjną do Pruszkowa,

  2. Piastun pisze:

    Bez świateł będzie tam wieczny karambol 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły