Ośrodek przy ul. Wapiennej otrzymał środki zewnętrzne na sprzęt informatyczny

Pruszków

Niemal 41 tys. zł zostanie przekazane Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu przy ul. Wapiennej w Pruszkowie na zakup sprzętu informatycznego.

Samorząd Mazowsza przeznaczył w tym roku 5 mln zł na modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania. – Podpisaliśmy kolejne umowy na tworzenie i modernizacje pracowni językowych i informatycznych w mazowieckich szkołach. To bardzo ważne wsparcie, dzięki któremu dzieci i młodzież będą mogły uczyć się w nowoczesnych przestrzeniach wyposażonych na miarę XXI w. Granty może nie są duże, ale bez nich bardzo często gminy czy powiaty same nie byłyby w stanie zrealizować tych projektów – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Wśród podmiotów, które otrzymały dofinansowania znalazł się powiat pruszkowski. Za pomocą przekazanego wsparcia finansowego zmodernizowana zostanie pracownia informatyczna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego. Placówka otrzyma środki na zakup między innymi: zestawów komputerów, komputera przenośnego, serwera, drukarki, tablicy interaktywnej, klawiatur specjalistycznych, urządzeń zastępujących mysz i ekranów dotykowych.

W ramach dofinansowania planowany jest również zakup stolików i foteli do stanowisk komputerowych oraz zakup i instalacja oprogramowania.

Przypomnijmy, że władze powiatu poszukują firmy, która zajmie się budową nowej siedziby dla specjalnego ośrodka przy Wapiennej. Początkowo oczekiwano na oferty od wykonawców do 24 lipca, teraz jednak wydłużono ten termin. Tak zwane otwarcie ofert ma nastąpić 22 sierpnia. Wiecej na ten temat przeczytacie tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ośrodek przy ul. Wapiennej otrzymał środki zewnętrzne na sprzęt informatyczny”

  1. bobo pisze:

    ale wydarzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły