OSP Raszyn otrzymał nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Raszyn

Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszynie oficjalnie przekazano nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy o wartości blisko 1 mln zł. Tak profesjonalnie uzbrojony samochód jest jednym z nielicznych w Polsce.

Pojazd został przekazany strażakom 14 stycznia. OSP Raszyn wzbogaciła się o samochód, który ma na stałe zamontowany sprzęt ratowniczo-gaśniczy najwyższej jakości. Może on być używany do każdego rodzaju akcji ratowniczej i gaśniczej. Jego koszt to prawie 1 mln zł, a dofinansowanie na zakup strażacy pozyskali z kilku źródeł: Gmina Raszyn – 450 tys. zł, Urząd Marszałkowski – 100 tys. zł, WFOŚiGW w Warszawie – 245 tys. zł, Komenda Główna PSP – 65 tys. zł, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy – 50 tys. zł, środki własne – 35 tys. zł.

W przekazaniu pojazdu uczestniczył m.in. wójt Raszyna Andrzej Zaręba. – Pan Wójt życzył strażakom, aby samochód służył im jak najlepiej dla dobra mieszkańców naszej gminy, ale także osób przejeżdżających przez gminę, bowiem bardzo często nasi strażacy jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce wypadków, kolizji np. na trasie S8 czuwając nad naszym bezpieczeństwem w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – informuje raszyński magistrat.

OSP Raszyn posiada obecnie jako jedna z nielicznych w Polsce, tak profesjonalnie uzbrojony pojazd.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.