Oskar liczy na Wasze wsparcie

Pruszków

Mały mieszkaniec Pruszkowa Oskar Sobczyk czeka na poważną operację, która pomoże mu zniwelować ból i utrzymać postępy wypracowane w trakcie wieloletniej rehabilitacji. Jednak potrzebne są pieniądze i tu pomóc możecie Wy

Oskar to uśmiechnięty dziewięciolatek. Chłopiec od urodzenia walczy z niepełnosprawnością, a długie godziny rehabilitacji przynoszą efekty choć bardzo powoli. – Oskarek urodził się 2 miesiące przed terminem, choć ciąża przebiegała prawidłowo. Wcześniactwo poskutkowało bezdechami i niedotlenieniem, a rezonans magnetyczny i obserwacja potwierdziły nasze obawy. Od tego czasu nasz synek zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym – informują rodzice chłopca.

Rehabilitacja Oskara rozpoczęła się gdy miał zaledwie sześć miesięcy. Dziś chłopiec to wesoły dziewięciolatek dla którego rehabilitacja to codzienność. Mimo to wiele podstawowych czynności nadal jest poza jego zasięgiem. – Oskarek sam nie siada, nie chodzi, nie ubiera się… My, rodzice dziecka niepełnosprawnego, mamy bardzo proste marzenie – marzymy o tym, aby nie było gorzej niż jest i aby w przyszłości, gdy nas już zabraknie, mógł radzić sobie sam. Na drodze w pokonywaniu niepełnosprawności pojawiła się bardzo bolesna przeszkoda. Jeden z największych stawów człowieka, czyli staw biodrowy, uległ neurogennemu zwichnięciu. Nie jest ono wynikiem urazu, ale poważnym powikłaniem nieprawidłowo pracujących, spastycznych mięśni oraz niewykształconej odpowiednio budowy stawu – podkreślają rodzice.

Ratunkiem dla Oskara jest operacja w klinice w Aschau w Niemczech. Chłopiec jest już po konsultacji. Termin operacji wyznaczono na 29 lipca. Kłopot w tym, że koszt zabiegu jest wysoki, a rodzice nie są w stanie w tak szybkim czasie uzbierać blisko 145 tys zł. Dlatego na portalu siepomaga.pl prowadzana jest zbiórka pieniędzy na operację Oskara. Pomóc możecie i Wy. Wystarczy, że wpłacicie nawet niewielką kwotę. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.