Osiem nowych sygnalizacji na drogach powiatowych

Region

Na ośmiu drogach na terenie powiatu pruszkowskiego pojawią się sygnalizatory świetlne. Pruszkowskie starostwo powiatowe wybrało już wykonawców.

Inwestycja zakłada budowę zwykłych sygnalizacji oraz tzw. systemu dyscyplinowania kierowców. Ten drugi wymusza na kierowcach poruszanie się z określona prędkością. Jeśli kierowca przestrzega ograniczenia ma zielone światło, jeśli jedzie zbyt szybko to system zmusi go do… zatrzymania – zmieniając światło na czerwone. 

Gdzie na trenie powiatu pojawią się sygnalizatory? Na skrzyżowaniu ulicy Pruszkowskiej z ul. Szarży w Kaniach (SDK); na ul. Piłsudskiego w Brwinowie w rejonie przedszkola (SDK); na ul. Sportowej w Raszynie obok Gminnego Ośrodka Sportu (SDK); przy ul. Dworcowej w Piastowie (SDK); na skrzyżowaniu ul. Brzozowej i Tulipanów w Nowej Wsi (SDK), na ul. Jesionowej w Michałowicach przy sklepie Netto (SDK) oraz przy ul. Głównej w Parzniewie w rejonie przystanku  autobusowego (SDK). Sygnalizacja świetlna pojawi się również w Pruszkowie u zbiegu ulic Pogodnej i Prusa. 

Sygnalizacje świetlne mają powstać w trybie „projektuj i buduj”. To oznacza, że wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentacje projektową sygnalizacji, a następnie zamontować sygnalizatory. Na realizację zadań wykonawca ma 150 dni.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.