Ósemka już w pełni ekspresowa

Region

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że na trasie S8 między Przeszkodą a Paszkowem można już jeździć z prędkością 120 km/h.

Kierowcy przyzwyczaili się już do utrudnień na trasie katowickiej. Przebudowa ponad 20-kilometrowego odcinka trasy między Radziejowicami i Paszkowem trwała kilka lat. Inwestycja była prowadzona „pod ruchem” bowiem drogowcy nie wyobrażali sobie całkowitego odcinka tej ważnej trasy.

Inwestycja została podzielona na dwa fragmenty. Pierwszy o długości 11,6 km między Przeszkodą a Paszkowem realizowała firma Intercor. Drugi prawie 10 km przypadł do przebudowy firmie Strabag.

Kierowcy podróżujący trasą S8 już od kilku miesięcy nie widują drogowców na trasie. Jedyną pozostałością było ograniczenie prędkości do 60 km/h. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że od 9 grudnia wspomniane ograniczenia znikają z odcinka między Przeszkodą a Paszkowem. – Dzięki otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wprowadzamy stałą organizację ruchu, a wspomniany odcinek zyska właśnie pełen standard drogi ekspresowej i auta osobowe pojadą tam 120 km/h – podkreślają drogowcy.

Obecnie trasa S8 pomiędzy Paszkowem a Radziejowicami jest drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz pasami awaryjnymi. W ramach inwestycji powstały cztery węzły drogowe Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów i Nadarzyn. Dodatkowo powstały tu również drogi serwisowe, obiekty mostowe, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, odwodnienie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Ósemka już w pełni ekspresowa”

 1. Brwinowianin pisze:

  nowa droga a już nierówna! To ‚STRABAG” był wykonwacą tego bubla budowlanego ! Nie dość że bubel, to jeszcze budujemy najdrożej w UE !

 2. olo pisze:

  znaczy ograniczenie wprowadzili ???

  • op pisze:

   120 czyli 130 a właściwie to 140 bo tajniakom nie opłaca się łapać wolniejszych. A jak się pomruga światłami to nawet 180 i więcej.

 3. Anonim pisze:

  A jak tam modernizacja torów do Warszawy? Tam też wykonawcą jest Intercor.

 4. Tutka pisze:

  Niemożliwe. Dopuścili rondo w Nadarzynie???!

  • jjk pisze:

   A co nie tak z tym rondem w Nadarzynie?

   • Tutka pisze:

    Jest spieprzone, powinny być dwa pasy zjazdu do Nadarzyna, zwężka do jazdy na suwak. Wtedy nie byłoby przepychania na rybę z lewego pasa i mniejsza irytacja kierowców.

    • Xiao7 pisze:

     To nie jest przepychanie z lewego pasa, tylko brak wiedzy i umiejętności korzystania z ronda. Przepisy ruchu drogowego wyraźnie określają jak jeździć na rondach wielopasmowych.

    • none pisze:

     Tam powinno być rondo turbinowe. Ale problemem nie jest samo to rondo, tylko brak szybkiego dojazdu do drogi na Rusiec/Starą Wieś/Książenice. Przed rozbudową do S tam było osobne skrzyżowanie. Teraz trzeba się przeciskać przez Nadarzyn, przez co rondo przy kościele nie wytrzymuje takiego ruchu i to ono generuje taki korek. Dopóki ktoś nie wymyśli, jak usprawnić ruch w tamtym rejonie, to sytuacja będzie się tylko pogarszać z każdym rokiem. Chyba, że jakimś cudem wcześniej powstanie kawałek Paszkowianki między Paszkowem a A2 i przejmie na siebie część ruchuz Nadarzyna w stronę Strzeniówki/Pruszkowa.

     • aa pisze:

      Do Starej Wsi masz zjazd w Młochowie, do Książenic w Siestrzeni. T

     • none pisze:

      @aa: To weź to teraz wytłumacz wszystkim kierowcom, którzy zjeżdżają w Nadarzynie i blokują rondo…

   • Brwinowianin pisze:

    A zobacz jak spierdo—-lono odpływy w Nadarzynie ! Po daszczu zawsze stoją kałuże (np. przy wyjeździe z ronda na łuku) ! DRAMAT !
    Polskie państwo nie powinno odebrać tego bubla budowlanego od STRABAGA, A SAM STRABAG już nie powinien więcej w naszym kraju otrzymywać projektów do realizacji !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły