Pruszków: Plany remontowe administracji

Region

Docieplenia bloków, malowania klatek, przebudowa ganków i wymiana pokrycia dachu - to plany remontowe administracji osiedla Staszica, części A na najbliższe tygodnie.

W tej chwili są docieplane bloki przy Zgody 9 i Powstańców 99. To wypełni plan administracji w tej kwestii. W drugim z tych budynków będą jeszcze przebudowywane ganki. Na to samo mogą liczyć mieszkańcy bloków przy Jasnej 3, Dębowej 3, 10 i 20, Działkowej 56 i Helenowskiej 6, gdzie prace już trwają.

W planach administracji są także prace na dachach. Wymieniono już pokrycie dachu na bloku przy Wojska Polskiego 72. To samo czeka jeszcze budynek przy Zgody 11. Z kolei mieszkańcy bloków przy Działkowej 56 i Helenowskiej 18 wkrótce na klatkach schodowych będą spotykać malarzy.

W gestii administracji są również dojścia do budynków. Na ten rok zaplanowano jeszcze wymianę nawierzchni chodnika przy Działkowej 6 i 56 oraz Zgody 2.

Skąd pieniądze na remonty?

Pieniądze na wspomniane i inne remonty pochodzą z funduszu remontowego, który jest wliczany w czynsz. Część A osiedla Staszica jest podzielona na 10 nieruchomości. Mieszkańcy każdej z nich składają się na remonty swojej nieruchomości. Pięć z nich jest wieloobiektowych. Oznacza to, że na każdą nieruchomość składa się kilka bloków. Nieruchomości jednoobiektowe to bloki przy Helenowskiej 22, 28, Akacjowej 6, Wojska Polskiego 62 i Jasnej 11.


Trwa m.in. docieplanie bloku przy ul. Powstańców 99

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.