Organizacja ruchu w czasie remontu na linii WKD

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa wydała komunikat w sprawie organizacji ruchu pociągów w związku z modernizacją mostu na rzece Zimna Woda. Mowa o szlaku Komorów – Podkowa Leśna Główna. Prace potrwają od 1 czerwca do końca lipca.

W czasie prowadzonych prac pociągi będą kursowały z pewnymi ograniczeniami, wobec tego obowiązywał będzie specjalny rozkład jazdy. Etap pierwszy potrwa przez cały czerwiec. Wtedy też zamknięty zostanie tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego. W dzień powszedni „wukadki” pojadą w następujących relacjach: Warszawa Śródmieście WKD – Podkowa Leśna Główna (dla podróżnych do/z Grodziska Maz. obowiązuje przesiadka na stacji Podkowa Leśna Główna), Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (dla podróżnych do/z Grodziska Maz.)oraz Warszawa Śródmieście – Komorów (dodatkowe pociągi na najbardziej obciążonym odcinku linii). W soboty, niedziele i święta będą się różnić brakiem pierwszej z wymienionych wcześniej relacji.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? – Na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna ruch pociągów będzie się odbywać wahadłowo, wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Tor nr 1 będzie w tym czasie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów (wraz ze wszystkimi peronami przystankowymi zlokalizowanymi przy tym torze). Na odcinku Pruszków WKD – Podkowa Leśna Główna w zamian za część wycofanych kursów pociągów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA) – czytamy w komunikacie WKD. 

Warto podkreślić, że na odcinku Milanówek Grudów – Podkowa Leśna Główna ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany. W zamian będzie można skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Natomiast stacja Podkowa Leśna główna będzie punktem przesiadkowym dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami poruszającymi się w kierunku Warszawy oraz w stronę Grodziska Mazowieckiego. Na przesiadkę pasażerowie będą mieli od 7 do 8 minut. Stacja ta będzie też punktem przesiadkowym dla osób jadących pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej do Milanówka. 

Etap drugi będzie trwał przez cały lipiec. Wówczas zamknięty zostanie tor nr 2, czyli prawy w kierunku Warszawy. Zatem pociągi na odcinku Komorów – Podkowa Leśna Główna będą jeździć tylko po torze nr 1. „Wukadki” będą kursowały w dni powszednie, soboty, niedziele i święta w takich samych relacjach jak w czasie etapu pierwszego. Również punkty przesiadkowe i zastępcza komunikacja autobusowa będą zorganizowane podobnie jak wcześniej.

Pasażerowie muszą pamiętać, by zastępczą komunikacją podróżować na podstawie ważnego biletu WKD. –  Podróżni korzystający z autobusowej komunikacji zastępczej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu – informuje przewoźnik.

Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.