Opustoszałe parki i ulice, mniej wiernych w kościołach

Pruszków

Apele o pozostanie w domu w związku z zagrożeniem koronawirusem odniosły w Pruszkowie dobry skutek. W miniony weekend wielu mieszkańców zrezygnowało z wyjścia na miasto, co udokumentowali na zdjęciach patrolujący Pruszków strażnicy miejscy.

Mimo dobrej pogody wielu mieszkańców zrezygnowało ze spacerów czy odwiedzania nielicznych czynnych w niedzielę punktów handlowych. Pustkami świeciło większość parków i ulic. Skutek odniósł też apel do wiernych, aby pozostali w domach i uczestniczyli w mszach świętych za pośrednictwem internetu lub telewizji. Widać to było w kościelnych ławach, m.in w pruszkowskim kościele św. Kazimierza.

Od tej reguły zdarzały się jednak niechlubne wyjątki. W mediach społecznościowych nadal pojawiają się relacje o przypadkach niezbyt odpowiedzialnej postawy, w tym o scenach ze sklepów, gdzie klienci nie zachowują bezpiecznego odstępu w kolejkach, czy wybierają się na zakupy bez ważnego powodu, np. aby zjeść hot doga. Przypominamy, że pozostanie w domu i unikanie dużych skupisk to jeden z kluczowych sposobów walki z pandemią.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 32

32 odpowiedzi na “Opustoszałe parki i ulice, mniej wiernych w kościołach”

 1. Hi pisze:

  Cieszę się, że mamy Takiego Premiera i Takiego Prezydenta – szacunek dla nich .Już sobie wyobrażam jak by było za PO — szkoda gadać,… PiS to nie moja grupa krwi .,
  Szkoda tylko ,ze za późno zrobili kwarantannę wracającym którzy zafundowali nam zarazę.A koszty ponosimy wszyscy..Jeszcze powini wprowadzić nakaz i robienia zakupów dziadkom do godz.10 a potem młodzi .

 2. Czytelniczka pisze:

  A na placach zabaw mimo zakazu, rodzice z dziećmi bawią się w najlepsze.
  I po co monitoring nad placem?
  A straż miejska na telefon z problemem na ulicy odpowiada że nie przyjadą, ograniczają kontakt z ludźmi..
  To może i ja stanę za lada sklepowa i klienta poinformuje że nie sprzedam, gdyż boję się przyjąć brudnych pieniędzy?

 3. Lord Kratos pisze:

  Jak można chodzić do kościoła, nawet poza okresem epidemii?? Do bycia sterowanym nie trzeba przecież wychodzić z domu 😉

  • Julia Luiza pisze:

   Dobrze prawicie towarzyszu, czerscy z mogą być z ciebie dumni, tak trzymać i nie zbaczać z obranego kursu a pochwała od redaktora będzie

  • Bvs pisze:

   Jak można chodzić na parady równości, nawet poza okresem epidemii?? Do bycia sterowanym nie trzeba przecież wychodzić z domu 😂

 4. Radek pisze:

  Gelsdorf to ty jestes tłukiem !!! Strasznym

 5. ppp pisze:

  Akurat w parku Anielin to ludzi jeszcze tylu nie widziałem nigdy co wczoraj… 😉

 6. Gelsdorf pisze:

  ale tłuków się posprowadzało do tego miasta

 7. Janusz pisze:

  Od jutra idę na przymusowy urlop. Na razie płatny ale jak mi się skończy to będę siedział w domu za darmo. Rozmawialiśmy z szefem – nie ma żadnych informacji od rządu z czego ma płacić pracownikom w tej sytuacji. W tym samym czasie rząd ogłasza przetarg na limuzyny, utrzymuje komisje smoleńskie, przyznaje sobie premie. Gdzie mu kusza żyjemy? Pogonić tą pisowską bandę wiecznie nienachapanych nieudaczników. https://wiadomosci.wp.pl/centrum-obslugi-administracji-rzadowej-oglasza-przetarg-chodzi-o-280-limuzyn-6488776572544641a

  • Karol pisze:

   Do 2015 żyliśmy w krainie mlekiem i miodem płynącej i teraz pis po 5 latach to nawet korono wirusa sprowadził żeby było jeszcze gorzej ………@Janusz ochłoń i siedź w domu i ciesz się że mieszkasz w pisowskiej Polsce a nie we Włoszech gdzie wczoraj z powodu wirusa zmarło 400 osób.

   • MJP pisze:

    Czyli okres gigantycznych problemów przedsiębiorców i pracowników jest odpowiedni na robienie zakupów rządowych limuzyn za 0,5mld zł, utrzymywanie komisji smoleńskiej i przyznawanie sobie premii. No rzeczywiście Karolu ochłoń.

   • Marcin pisze:

    Do 2015 były wprowadzane reformy. Może nie zawsze popularne ale takie, które miały długoplanowo ciągnąć ten kraj w górę. I tak jeszcze kilka lat temu nasi gimnazjaliści byli jednymi z lepszych na świecie, reforma emerytalna oczywiście negowana przez wielu była słuszna, bo coraz dłużej żyjemy. Budowano autostrady, stadiony szpitale. Teraz inwestujemy w TVP. W szpitalach nie ma ludzi i sprzętu, w szkołach nie ma nauczycieli. Pisanie że w do 2015 było tak samo jest może i prawdziwe ale wtedy byliśmy na krzywej wznoszącej. Teraz jesteśmy w tym samym miejscu ale na krzywej opadającej.

    • Karol kameterg pisze:

     Normalnie raj, PO jest bardzo dobra w kreowaniu propagandy sukcesu, co do podwyższenia wieku emerytalnego, powinno być referendum w tej sprawie ale platforma wolała ten projekt, podobnie jak i ten w sprawie posyłania 6 latków do szkoły, spuścic z wodą w WC

  • wqett pisze:

   jak trwoga to pretensje do rządu? prawdopodobnie ty i twoj pracodawca narzekaliscie na pomoce socjalne. czym się teraz rózni żebranie pracodawców o pieniądze? moze niech jakiś liberał znowu rzuci hasłem że trzeba było ubezpieczać swoje firmy na takie wypadki, albo oszczędzać na czarną godzinę. wiekszośc firm oszukuje na podatkach, a teraz żebra o pomoc.

 8. Troskliwy pisze:

  A gdzie jest prezes Kaczyński i prezes Macierewicz? Zdrowi są bo się o nich martwię bo nie widać ich coś ostatnio 😛

 9. Bonna pisze:

  Zostańmy w domach

 10. Obierają 500+ pisze:

  Słyszeliście, że zabiorą 500+, bo nie ma kasy?

 11. dzida.capri pisze:

  Dlaczego jesteście takimi BARANAMI ?

 12. zgred pisze:

  W sklepie można powiedzieć „bon giorno” albo kichnąć i od razu się opróżni.

 13. Daro pisze:

  a w CH Janki tłumy, tak?

 14. Anonim pisze:

  A co tam że smogiem?? Już wam nie przeszkadza?!

 15. kto handluje ten żyje pisze:

  a jak dzisiaj sytuacja w Biedronkach i Lidlach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły