Oligocenka przy ul. Jasnej zostanie przebudowana

Pruszków

Pruszkowski magistrat poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową studni oligoceńskiej znajdującej się przy ul. Jasnej. Przeprowadzony zostanie szereg prac, przez co budynek zyska nowe oblicze.

Woda oligoceńska znajduje się pomiędzy dwoma warstwami skał. W przypadku niecki mazowieckiej średnio występuje na głębokości około 200 metrów. Taka woda może być przechowywania nie dłużej niż przez 24 godziny, chyba, że ją przegotujemy. Wskazane jest aby często myć zbiorniki, do których jest pobierana. Mieszkańcy Pruszkowa bardzo chętnie korzystają ze studni oligoceńskich, co widać po kolejkach, które nierzadko tworzą się przy wielu ujściach. Panuje przekonanie, że woda z takiej studni jest po prostu lepsza.

Mamy dobrą wiadomość dla pruszkowian, szczególnie tych, którzy mieszkają niedaleko ul. Jasnej. Znajdująca się tam studnia oligoceńska zostanie gruntownie odnowiona – przewidziano szereg prac. Fragmenty ścian w pasie cokołu będą wymienione, wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa, nowa posadzka w miejscu zimowego poboru wody, jak również częściowo w pomieszczeniu technologicznym i aneksie letniego poboru. Zamiast drewnianej stolarki drzwiowej będzie aluminiowa. Zlikwidowany zostanie łuk ściany w punkcie letniego poboru wody. Wokół budynku pojawią się nowe opaski, przewidziano również roboty malarskie i okładzinowe.

Nie zapomniano również o aspektach technicznych, czyli wymianie zaworów czerpalnych, doprowadzeniu instalacji elektrycznej do każdego takiego zaworu,  wymianie instalacji grzewczej w podłodze (miejsce zimnego poboru) i lamp oświetleniowych na nowe.

Wykonawca będzie zobowiązany przeprowadzić wszystkie prace w ciągu 60 dni.

Wyniki badań jakości wody można znaleźć tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.