Olbrzymia kałuża na Helenowskiej będzie wspomnieniem

Region

Trwa budowa kanalizacji deszczowej przy ul. Helenowskiej w Pruszkowie. Ma to rozwiązać problem olbrzymiej kałuży, jaka po każdych opadach deszczu tworzy się na wysokości poczty.

Obecnie prace prowadzone są na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Wkrótce obejmą również część ulicy, co oznacza utrudnienia dla kierowców. Budowa kanalizacji pod Helenowską ma zakończyć się w ostatnich dniach lipca.

Jak powiedział nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa w ulicy Helenowskiej w ogóle nie było systemu kanalizacji deszczowej. To powodowało powstawanie kałuży na całej szerokości jezdni na wysokości poczty, gdzie ulica ma najniższy poziom.

Prowadzone prace to pierwszy etap dwuletniej inwestycji, która obejmie również budowę kanalizacji deszczowej pod ul. Jasną i Zgody. Przewidywany koszt powstania tego systemu to 758 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.