Okrężna będzie gotowa jeszcze w tym roku

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Okrężnej. Ta inwestycja planowana jest od kilku lat i budziła niemałe kontrowersje.

Plany związane z przebudową ul. Okrężnej maja już kilka lat. Początkowo mieszkańcy nie chcieli się zgodzić na zabranie fragmentów działek, które były potrzebne do poszerzenia drogi. Inni obawiali się wzmożonego ruchu po zakończeniu inwestycji. W końcu po wielu spotkaniach  dyskusjach udało się osiągnąć kompromis na linii urząd – mieszkańcy, a inwestycja zyskała zielone światło.

Władze Grodziska Mazowieckiego przygotowały projekt przebudowy ul. Okrężnej, który zakłada remont nawierzchni na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Piaskowej. To jednak nie koniec. Tuz obok drogi powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. W ramach zadania przebudowane skrzyżowanie ulic Okrężnej, Cegielnianej i Królewskiej. Tam powstanie rondo. Część kierowców uważa, że takie rozwiązanie zmniejszy płynność ruchu na dw 719 (ul. Królewska). Grodziscy włodarze zapewniają jednak, że decyzja o budowie ronda na wspomnianej krzyżówce została poprzedzona wnikliwymi analizami.

Przebudowa ul. Okrężnej miała wystartować w ubiegłym roku. Tak się jednak nie stało. Nie ma jednak tego złego… Władze Grodziska postanowiły ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wniosek dotyczący przebudowy ul. Okrężnej znalazł się na pierwszym miejscu na liście projektów, które otrzymają dofinansowanie. Koszt przebudowy ul. Okrężnej jest szacowany na blisko 7 mln zł z czego 3 mln zł będą pochodzić ze wspomnianego programu.

Pozostaje zatem pytanie kiedy kierowcy będą mogli korzystać z przebudowanego fragmentu drogi?  Roboty budowlane mają się zakończyć 30 września, a odbiory potrwają około miesiąca.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.