Okradali skrzynki pocztowe

Region

Trzech amatorów kuponów rabatowych na zakupy w jednym z marketów zatrzymali piastowscy policjanci. Młodzieńcy włamywali się do skrzynek pocztowych i zabierali z nich przesyłki reklamowe z kuponami – informuje Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Od kilku dni do piastowskich policjantów docierały poufne informacje, które mówiły o tym, że dochodzi do włamań do skrzynek pocztowych. Złodzieje mieli zabierać z nich bezpłatnie kolportowane wśród mieszkańców kupony rabatowe na zakupy w jednym z pobliskich hipermarketów. Żadne z tych zdarzeń nie było zgłoszone policjantom. Musieli oni dotrzeć do ewentualnych pokrzywdzonych i odnaleźć sprawców.

W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy zatrzymano trzech młodych chłopców. Najstarszy z nich 17-letni Daniel F. przyznał się do 11 włamań. Pomagali mu dwaj chłopcy, którzy nie mają skończonych 13 lat. Jeden z młodszych miał schowane w kieszeni kupony, które przekazał mu starszy kolega.

Daniel F. dobrowolnie poddał się karze. Przez rok będzie musiał pracować społecznie. Poza tym pokryje koszty i opłaty sądowe. Młodsi staną przed sądem rodzinnym.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.