Okradali… odkurzacze

Raszyn

Kilka dni temu w ręce policjantów z Raszyna wpadło dwóch mężczyzn, którzy kilka razy włamali się do… odkurzaczy znajdujących się przy myjniach samochodowych. Złodzieje ukradli w ten sposób blisko 4 tys. zł.

Do raszyńskich policjantów zgłosił się właściciel myjni samochodowej. Z jego relacji wynikało, że nieznani sprawcy włamali się do odkurzacza automatycznego i ukradli z niego pieniądze. Raszyńscy kryminalni szybko ustalili, że do podobnych zdarzeń dochodziło w okolicy od połowy stycznia do końca lutego. Kradzieży dokonano nie tylko na terenie gminy Raszyn, ale również w sąsiednich Łazach.

– Policjanci przez kilka dni, ustalali szczegóły i typowali sprawców. Dzięki ich wnikliwej żmudnej pracy operacyjnej, kilka dni temu zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii w wieku 25 lat – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Podczas przeszukania ich mieszkań, policjanci ujawnili charakterystyczny ubiór, w który mężczyźni dokonywali włamań oraz kilka żetonów do odkurzaczy – dodaje.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już osiem zarzutów kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do winy.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Okradali… odkurzacze”

 1. Anonim pisze:

  Koronowirus… i w końcu złapałem. Ledwo dyszę, nie polecam nikomu znajomości z nim.

 2. Bułgarskie maniery. pisze:

  Bułgarskie odkurzanie.

 3. Anonim pisze:

  Kto to taki ten Koronawirus?

 4. Redaktorek pisze:

  Koronawirus w Pruszkowie a tu takie duperele.
  Brawo za postawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły