Okradali metodą „na kolec”

Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji, który okradali metodą „na kolec”. Mężczyźni dokonali dwóch kradzieży w Grodzisku i dwóch w Warszawie.

Na komendę w Grodzisku Mazowieckim zgłosił się mieszkaniec, który padł ofiarą kradzieży podczas wymiany uszkodzonego koła w aucie. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili okoliczności, w których dokonano tego przestępstwa. Sprawcy przebili oponę w samochodzie. Kiedy kierowca wymieniał przebitą oponę, zabrali jego rzeczy.

Dzięki skrupulatnej pracy funkcjonariuszy, dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, bardzo szybko wytypowano podejrzanych. Policjanci ustalili także miejsce przybywania podejrzanych obywateli Gruzji. 45-latek i 55-latek zostali zatrzymani w Warszawie, a następnego dnia zatrzymano ich 26-letniego wspólnika.

Okoliczności zatrzymania relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy – Podczas przeszukania lokalu, w którym przebywali zatrzymani policjanci znaleźli tablet i kilka sztuk okularów korekcyjnych. Po sprawdzeniu tych przedmiotów okazało się, że pochodziły z dwóch innych kradzieży, do których doszło we wrześniu na terenie stolicy.
Dodatkowo ustalono też, że jeden z zatrzymanych prawdopodobnie brał udział w innym zdarzeniu w Grodzisku Mazowieckim. Chodzi o kradzież saszetki z dokumentami, kartami i pieniędzmi kierowcy fiata. Do zdarzenia miało dojść w sierpniu tego roku.

Materiały, jakie zgromadzono podczas śledztwa pozwoliły postawić zatrzymanym zarzuty dokonania czterech kradzieży. Trzy z nich były dokonane metodą „na kolec”. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt. Decyzją sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy na 3 miesiące.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Okradali metodą „na kolec””

 1. DM ( DawnyMieszkaniec) pisze:

  Więcej ich przyjmujmy do naszego kraju. Gruzini, Romuni i pijani ukarińćy.

  • Anonim pisze:

   A jakby im się udała kradzież na kolec to by wrócili do swoich lepianek i świętowali metoda „na boleć”.

 2. robot pisze:

  Tak to już jest że za otwartość dostaje się takie „podziękowania”. Kiedyś niektóre polaczki jeździli np do Niemiec jumać luksusowe kurtki skórzane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły