Ogród botaniczny nabiera kształtów

Brwinów

W miejskim parku w Brwinowie powstaje ogród botaniczny. Zostanie tu posadzonych ponad 30 tysięcy roślin! Ogród w całej okazałości będzie można podziwiać w przyszłym roku.

Władze Brwinowa systematycznie rewitalizują miejski park w sercu miasta. Prace wykonywane są etapowo, a sam park staje się coraz piękniejszy. Jednym z elementów rewitalizacji jest stworzenie w parku nim ogrodu botanicznego. Pod koniec lutego brwinowski magistrat podpisał umowę z wykonawcą prac firma Sorted.

W ogrodzie botanicznym zostanie posadzonych ponad 30 tysięcy roślin: różnego rodzaju kwiatów, bylin, drzew, krzewów. Do nasadzeń zostaną wybrane rośliny naturalnie występujące w naszych warunkach klimatyczno-glebowych Oprócz nowej zieleni

Jednak piękne rośliny to nie wszystko! W parku pojawi się również ciekawa infrastruktura. W brwinowskim parku pojawią się m.in. alejki spacerowe, placyki rekreacyjno-edukacyjne z kostkami wiedzy, grami i stołami edukacyjnymi oraz tablice informacyjne z ciekawostkami o faunie i florze. Powstanie plac rekreacyjno-zabawowy, ścieżka bosych stóp, labirynt z wikliny, piaskownica archeologiczna, zegar słoneczny, ogródek meteorologiczny, a także rzeźby drewniane i wiklinowe

– Prace w parku weszły w decydującą fazę. W najbliższych miesiącach będą prowadzone zarówno w części istniejącej, m.in. w okolicach placu zabaw, jak i w miejscu powstania ogrodu botanicznego od strony torów kolejowych. Powoduje to spore utrudnienia, dlatego prosimy mieszkańców odwiedzających nasz park o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności – mówi zastępca burmistrza Sławomir Walendowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Ogród botaniczny nabiera kształtów”

 1. @Burmistrz Brw. pisze:

  Figury zostały skradzione, a monitoring to tylko atrapy.
  Sądziliśmy że taka prewencja będzie wystarczająca, ale okazało się inaczej.
  Myślimy nad wprowadzeniem nowych rozwiązań , jak patrole policji w parku i przejazdy straży miejskiej przynajmniej dwa razy na godzinę zwłaszcza w godzinach nocnych kiedy w parku siedzi najwięcej żuli

 2. mp pisze:

  Czy staw również będzie podlegał cyklicznym zabiegom odświeżającym? Smród z niego powoduje, że nie można przebywać w parku.

 3. mp pisze:

  Czy staw również będzie podlegał cyklicznym zabiegom odświeżającym? Smród z niego powoduje, że nie można przebywać w parku.

 4. brwin pisze:

  gdzie sa figury szachowe ?? za drogo ?

 5. Abadon pisze:

  Brwinów nam pięknieje ,zmienia się na lepsze . Niestety marudersom wszystko przeszkadza . A że nic się nie robi . A że coś robią . A że latem ,a że zimą .Takim zawsze coś przeszkadza . Nie ważne po co , ważne aby marudzić ,żałosne ludki .

  • mp pisze:

   Tu się raczej markuje realizację projektów. Trwa to latami, żeby nie powiedzieć od wyborów do wyborów. Większość z nas podróżuje po Polsce i wie, że trudno znaleźć takie siermiężne miasteczko. Najwidoczniej w przeszłości było jeszcze gorzej i obecna sytuacja zadawala wielu mieszkańców. Mnie nie.

 6. Ale ładnie pisze:

  Czy będą tam palmy?

 7. andrzej pisze:

  Po co ogród botaniczny. W całej gminie Brwinów przy drogach rosną chaszcze że aż miło. Tylko podziwiać jak wysoko potrafią wyrosnąć chwasty.

 8. Cbdu pisze:

  Bardzo fajny pomysł

 9. Brwinowianin24 pisze:

  Panie Kosiński, po pierwsze primo to planując taki obiekt jeszcze trzeba mieć świadomość o bieżącej konserwacji…a co w Brwinowie szwankuje totalnie, po drugie i chyba najważniejsze, ilość komarzyc w parku jest tak ogromna że każdy o zdrowych zmysłach omija miejski park szerokim łukiem…A MOŻE BY TAK REGULARNIE PRYSKAĆ PRZECIW KOMAROM ???
  Kolejna kwestia to ten brudny staw i coraz większa liczba kaczek, a czego już nikt nie kontroluje. Srają gdzie popadnie, a woda brudna zapewne też przez to.
  Uważam że regulacja linii brzegowej, może nawet wybetonowanie zbiornika i oczyszczenie tej sadzawki da mieszkańcom więcej przyjemności niż wszystko inne, a co za kilka lat zostanie zdewastowane lub w naturalny sposób się zniszczy .
  Jeszcze w kwestii konserwacji …gdzie się podziały figury szachowe ? Może jeden rok były, max 2 lata i ktoś ukradł? A MOŻE JUŻ SĄ NA UKRAINIE ?
  Czy ten monitoring to tylko atrapy ?
  ZAPEWNE TAK …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły