Oficjalne otwarcie nowego przedszkola już jutro!

Podkowa Leśna

Budynek nowego przedszkola w Podkowie Leśnej od kilku tygodni jest gotowy i czeka na dzieci. Oficjalne otwarcie już w najbliższą sobotę!

Budowę budynku przy ul. Miejskiej 7 rozpoczęto w październiku 2020 roku. Wszystkie prace wykonano w terminie, a odbiory zostały przeprowadzone w lipcu.

Otwarcie nowego przedszkola będzie hucznie świętowane. Już jutro, o godz. 12.00. Będzie moc atrakcji: animacje dla dzieci, zwiedzanie placówki, sadzenie drzewa. W ramach Narodowego Czytania zabrzmią fragmenty „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

O 14.00 odbędzie się koncert Jana Staniendy (skrzypce), Marii Staniendy (altówka) i kwartetu smyczkowego z udziałem uczestników warsztatów muzycznych.

Nowoczesny budynek przedszkola to oszczędny obiekt z minimalnym zapotrzebowaniem na energię cieplną i wentylację. Wykorzystano w nim wszystkie aktualne trendy ekologicznego i energooszczędnego budowania. Na przykład układ zaprojektowano tak, by maksymalnie wykorzystywać światło słoneczne zimą. Różnica w kosztach utrzymania budynku sięga 60% w porównaniu do placówki przy ul. Głównej.

Budowa przedszkola wyniosła 12 mln zł, z czego 10 mln zł pokryła pożyczka z Funduszu Powierniczego Województwa Mazowieckiego z Mazowieckim Regionalnym Funduszem Pożyczkowym Sp. z o.o. Koszt pożyczki wyniesie 231 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.