Oferty na dokończenie pałacu wyższe niż zakładano

Brwinów

Władze gminy Brwinów już po raz czwarty szukają wykonawcy, który zajmie się rewaloryzacją pałacu w Brwinowie. Ostatnio złożone oferty były wyższe niż zakładano.

Gminny Ośrodek Kultury będzie musiał poczekać nieco dłużej na zamianę swojej siedziby. Docelowo ośrodek ma się przenieść do pałacu znajdującego się w Parku Miejskim. Kłopot w tym, że jego remont znów się wydłużył. Przypomnijmy, że spółka Vera Artis z Lublina zobowiązała się do zakończenia prac na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. Mimo wielu monitów od urzędników z brwinowskiego magistratu o przyspieszenie robót, wykonawca nie zwiększył tempa prac. Co więcej zlecił wykonanie części prac podwykonawcy, choć zapisy umowy z gminą wykluczały taką możliwość. Władze gminy zdecydowały się więc na odstąpienie od umowy.

Do tej pory wykonano już szereg prac w pałacu, m.in. osuszenie i izolację fundamentów, naprawę elewacji, prace związane z odbudową wykusza od strony zachodniej oraz przywróceniem pierwotnego, przedwojennego wyglądu budynku od strony południowej, wzmocnienie stropów, odtworzenie konstrukcji schodów reprezentacyjnych łączących parter i piętro budynku, budowę szybów wentylacyjnych i szybu windy, konstrukcję dachu oraz wymianę części drewnianych okien.

Gmina ogłosiła już kolejny, czwarty, przetarg na remont pałacu. Jeśli tym razem uda się wybrać wykonawcę, to na dokończenie prac w pałacu będzie miał 10 miesięcy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Oferty na dokończenie pałacu wyższe niż zakładano”

 1. ramira pisze:

  Ojeja, to dyrektorowa OK się zestarzeje i to brzydko się zestarzeje, nim wójt doprowadzi remont pałacu do finału. A on sam zostanie prędzej pradziadkiem.

 2. Brwinowianin pisze:

  no niezły myk sobie tu zrobił burmistrz Brwinowa A. Kosiński !
  Przypadek ?
  Za każdym razem dana inwestycja jest wstrzymywana, po czym za pół roku startuje kolejny przetarg i kolejny, i jeszcze kolejny…
  A za każdym razem oferta coraz droższa !
  Podobnie było z rondem w Brwinowie koło sklepu Dino, pierwotnie miało kosztować 2,5 mln zł, a faktycznie kosztowało 5,5 mln.zł , podczas gdy ostatnio takie samo rondo realizowane w Pruszkowie jakaś firma wykonała za 1,5mln.zł !
  Oczywiście brwinowianie nie widzą tych lokalnych przekrętów ! Brwinów to taka kolebka lewactwa i nieuczciwości bo nawet Duda przegrał w Brwinowie z tym antypolakiem Trzaskowskim.
  Jak widać w tym mieście mieszkańcy totalnie nie pilnują lokalnych władz, są typową sypialnią Warszawy, uważają że w takich małych mieścinach z natury wszystko odbywa się …”uczciwie”.

 3. ppp pisze:

  Czyli w Brwinowie jak zawsze. Przypomnijmy sobie co było w zeszłym roku z wymianą barierek w tunelu ;).

 4. mieszkanka pisze:

  Bardzo proszę o pilny ratunek Kamienicy Amerykanki Tobolków i willi za nią stojącej.
  Są w opłakanym stanie a ich fasada to niegdyś perełka architektoniczna.
  Zarówno kamienica jak i willa są w opłakanym stanie, rynny zarośnięte, paskudnie pomalowana elewacja willi przy witrynach sklepowych?
  Czy ktoś wie jaki jest aktualny status starań o odzyskanie-odkupienie nieruchomości od spadkobierczyni? Czy ona w ogóle ma świadomość w jakim to stanie jest?

  • Brwinów pisze:

   Amerykanka będzie odremontowana. Nikt już tam nie mieszka. Budynki ten obok pałacyk też zostały kupione i będą remontowane.

 5. stary kocur pisze:

  Remont zabytku to nie położenie nowej strzechy na stodole, proszę wójta Kosińskiego. To wielki wysiłek logistyczny i oczywiście finansowy… A co, nie wiedział? To się dowiedział…

  • Brwinów pisze:

   Chory narodzie. Lepiej żeby pałac popadł w ruinę? Wtedy byście kwiczeli że burmistrz doprowadził zabytek do rozpadu. Idźcie spać albo jakieś hobby może łapanie motyli czy coś… Nie pozdrawiam.

 6. xx pisze:

  Niestety nikt za darmo robić nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły