Oferta od Nextbike za wysoka

Grodzisk Maz.

Sezon na wypożyczanie miejskich rowerów trwa. Ale grodziski urząd już szuka firmy, która zajmie się obsługą stacji rowerowych przez najbliższe trzy lata. Jedyna oferta okazała się zbyt wysoka.

Obecnie za obsługę grodziskich rowerów miejskich odpowiada firma Nextbike. Jednak umowa z operatorem dobiega końca. Pewne jest, że wypożyczalnie miejskich rowerów do Grodziska powrócą. Miasto szuka bowiem nowego operatora systemu.

Nowy operator będzie obsługiwał Grodziski Rower Miejski od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2023 r. Do dyspozycji mieszkańców będą 92 rowery rozmieszczone na 12 stacjach. Z wypożyczalni będą mogli korzystać zarejestrowani użytkownicy, również ci, którzy do systemu w poprzednich latach.

Do przetargu na świadczenie usługi zarządzania i kompleksowej eksploatacji systemu Grodziskiego Roweru Miejskiego zgłosiła się tylko jedna firma. To Nextbike. Oferta opiewała na kwotę przeszło

828 tys. zł. Warto tu zaznaczyć, że władze Grodziska na to zadanie chciały przeznaczyć tylko 574 tys. zł. Ostatecznie przetarg został unieważniony, a gmina będzie ponownie szukać nowego operatora systemu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.