Oddawaj elektrośmieci i pomagaj!

Akcja charytatywna

Czy elektrośmieci mogą komuś pomóc? Oczywiście! Przekonaj się i przynieś nieużywany, zepsuty sprzęt elektroniczny.

O Bogusiu pisaliśmy już w marcu. Urodził się w głębokiej zamartwicy. W wieku 6 miesięcy przeszedł skomplikowaną operację kompleksowej rekonstrukcji czaszki z powodu przedwczesnego zarośnięcia jednego ze szwów czaszkowych. W efekcie zdiagnozowano u niego opóźniony rozwój psychoruchowy, w tym znacząco obniżone napięcie mięśniowe i poważne zaburzenia integracji sensorycznej.

Boguś wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i stymulacji rozwoju oraz opieki licznych specjalistów – neurologa, neurochirurga, ortopedy, okulisty, laryngologa, terapeuty SI, pedagoga i psychologa.

Mając prawie 4 lata, Boguś wciąż nie mówi i nie gryzie pokarmów. W komunikacji i w rozwoju intelektualnym wciąż znacząco odbiega od rówieśników. Przy pomocy specjalistycznych ortez stawia dopiero pierwsze kroki. Pomimo przeciwności losu jest jednak dzieckiem niezwykle pogodnym i każdy dzień wita z uśmiechem. Wszystkim zabiegom i terapiom poddaje się z olbrzymią determinacją i zaangażowaniem, jak na tak małego człowieka.

Przynieś elektrośmieci na jedno z miejsc zbiórki lub umów się na odbiór elektrośmieci wielkogabarytowych. Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste i ekologiczne! Szczegóły zbiórki umieszczone są na plakacie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.