Odbudowa Austerii na półmetku

Raszyn

Zabytkowy budynek Austerii pięknieje z dnia na dzień. Prace związane z rewitalizacją obiektu są już na półmetku.

Austeria to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Raszynie. Zabytkowy budynek wybudowano w latach 1784 -1790. Cały kompleks uzupełniają poczta, stajnia, wozownia i dziedziniec, z którego rozciąga się widok na rezerwat Stawy Raszyńskie. Do rejestru zabytków wpisany jest jedynie budynek Austerii. Obiekt przez lata niszczał robiąc raczej antyreklamę gminie. To jednak się zmienia.

Trwa renowacja zabytku, który jest oczkiem w głowie raszyńskich włodarzy. Prace modernizacyjne są już na półmetku. Na dachu pojawiła się już czerwona dachówka do wykończenia pozostały elementy krawędzi dachu. Austeria ma już nową elewację, jednak wciąż zasłaniają ją rusztowania i nie można jej podziwiać w całej okazałości. Prace wewnątrz budynku również idą pełną parą. Na parterze i piętrze zamontowano już wszystkie instalacje, na ścianach i sufitach pojawiają się nowe tynki, a na podłogi wylano cementowe posadzki. Widok ze zdjęcia odszedł, wiec w niepamięć, a sama Austeria niebawem zacznie tętnić życiem.

Austeria będzie służyć celom społeczno-kulturalnym. Wejdzie w skład zespołu rekreacyjnego, który stworzyć: pobliski rezerwat, ścieżka ekologiczna, zabytkowy kościół i pałac w Falentach. Chodzi o to żeby był to spójny element służący do wypoczynku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Odbudowa Austerii na półmetku”

  1. Greg pisze:

    Poprawcie czasem błędy przed wysłaniem…

  2. WSC pisze:

    Raszyn to wiocha okropna !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły