Od piątku utrudnienia na „dużej” kolei

Region

Dla podróżnych Kolei Mazowieckich i SKM nie mamy dobrych informacji. Znów szykują się prace modernizacyjne na linii 447 między Pruszkowem a stacją Warszawa Zachodnia. Od piątku do środy pociągi pojadą według zmienionego rozkładu.

Mimo, że główna faza prac modernizacyjnych na linii podmiejskiej dawno się zakończyła, to co jakich czas PKP PLK wraca na szlak, aby dokończyć roboty torowe. Tak będzie i tym razem. Od piątku, 11 października, do środy, 16 października, w godz. 9.00-14.00 obowiązywać będzie zmieniony rozkład jazdy. – Na odcinku Warszawa Zachodnia-Pruszków w godz. 9.00-14.00, wystąpią ograniczenia w ruchu pociągów i część pociągów SKM linii S1 będzie odwołana na tym odcinku – informuje ZTM.

W dniach 11-13 października w godz. 9.00-14.00 pociągi linii S1 relacji Pruszków-Otwock będą odjeżdżały z peronu 2 stacji: Piastów, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus-Niedźwiadek, Warszawa Włochy. W dniach 14-16 października w godz. 9.00-14.00 pociągi linii S1 relacji Otwock- Pruszków będą odjeżdżały z peronu 1 stacji: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów.

Ułatwieniem dla pasażerów ma być wzajemne honorowanie biletów ZTM we wszystkim pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia-Pruszków (w obu kierunkach). Bilety KM będą honorowane we wszystkich pociągach SKM na tym samym odcinku.

Rozkład jazdy Kolei Mazowieckich znajdziecie tu. SKM tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Od piątku utrudnienia na „dużej” kolei”

 1. js pisze:

  Ciekawe ile czasu mój syn postudiuje. Dopiero zaczął się rok akademicki a już ma spóźnienie i nieobecność bo na niektóre wykłady nie można wejść spóźniony. Dwie nieobecności i nie dopuszcza do sesji. PKP wielkie dzięki!!!

 2. Grzesiek pisze:

  Widzę, że WPR reklamuje Pana Sipierę z PIS.
  Teraz rozumiem dlaczego „artykuł” dotyczący pikiety przeciwko budowie osiedla przy Potuliku był taki malutki i „schowany”.
  Nie wypadało nie napisać ale w cale nie musiało być widoczne.
  Zawiodłem się WPR24 🙁

 3. Nie jestem robotem pisze:

  Prościej i szybciej by było zrównać to wszystko z ziemią i postawić od nowa całą trakcję z torowiskiem.

  • chwila pisze:

   Ale przecież tak właśnie było! Szyny i podkłady zdjęte, podtorze wymienione do gołej ziemi, perony zaorane i zrobione praktycznie od nowa, nowe słupy trakcyjne. To jest w sumie krótki odcinek, prosto jak strzelił i po idealnie płaskim terenie, bez tuneli, wiaduktów, a robią to bez końca. W ogóle zaczynam wątpić w to, że te wszystkie modernizacje mają na celu poprawienie czegokolwiek. Raczej ma trwać by uzasadniać wydawanie grubej kasy i istnienie stanowisk dla paru grubych ryb. Bo jakby się modernizacja skończyła zgodnie z planem, toby było trzeba te tory utrzymywać, perony sprzątać, stacji doglądać i pilnować żeby ich wandale nie uszkodzili… A nie, czekaj, to przecież PKP – to nie, wcale nie trzeba nic robić! Niech się rozwali, niech nikt tym nie jeździ, niech ludzie zapomną gdzie jest dworzec, bo nam i tak włos z głowy nie spadnie i państwo dalej będzie płacić. W najgorszym razie znowu, za dekadę ktoś z góry przyjdzie i powie, że jest kasa z unii do wydania na cito, to się wtedy odbuduje, odmaluje i posprząta.

 4. Js pisze:

  Już nawet nie piszcie o utrudnieniach na kolei. To przechodzi ludzkie pojęcie co się tam dzieje. Pociągi są cały czas opóźnione, niezależnie czy trwają prace czy nie. Tragedia i lekceważenie pasażerów.

  • chwila pisze:

   Słyszałeś(-aś) kiedyś o planowym wygaszaniu popytu? Jak nie, to poszukaj – to wiele tłumaczy. Modernizacja jest robiona nie po to żeby ją skończyć, tylko żeby ją robić, bo jest kasa do wydania i tyle. Najlepiej robić ją jak najdłużej, żeby wyszcy potencjalni pasażerowie przesiedli się do samochodów/autobusów i zapomnieli w ogóle gdzie jest dworzec. Wtedy nie trzeba będzie o niego dbać, sprzątać, pilnować przed wandalami, pro forma puści się ze dwa pociągi na dobę i będzie git.

 5. Anonim pisze:

  Kiedy to się skończy? To jest absolutny skandal!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły