Od października więcej kursów na linii WKD

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa zamierza wprowadzić dodatkowy, czternasty skład. Oznacza to, że kolejka będzie częściej kursowała.

Co pewien czas „wukadka” wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. Najistotniejszą z nich była ta, która została wprowadzona na koniec 2016 r. Wtedy też ujednolicono kursowanie pociągów – co 10 minut w szczycie, 15 minut poza szczytem i co 20 minut w dni wolne.

Kolejne zmiany w rozkładzie zaplanowano na 1 października. Wtedy też ma zostać wprowadzony do ruchu kolejny pojazd. Spowoduje to zwiększenie się liczby połączeń, a także zmianę relacji i godzin odjazdów. Co ważne, czternasta kolejka pozwoli na uruchomienie ośmiu dodatkowych kursów.

Oferta przewozowa w popołudniowym szczycie zostanie uzupełniona (wydłużona godzinowo). Pociągi będą odjeżdżać z warszawskiego śródmieścia co 10 minut, od godz. 14.50 do godz. 19.50. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy domagali się wydłużenia popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Wszelkie zmiany w rozkładzie należy śledzić pod adresem www.wkd.com.pl.

Co ciekawe, od 2001 r. liczba pociągów kursujących na linii WKD uległa podwojeniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Od października więcej kursów na linii WKD”

 1. P$7 pisze:

  Mierząc miarką 3przystankow -95zł to 29 przystanków śródmieście –radońska powinno kosztować 918 zł, a jest196.to pokazuje rozmiar kantu.temat dla urzędu ochrony konsumentów

 2. 07 pisze:

  Opłata miesięczne 95 zł za 1 przystanek to bezczelny kant na pasazerach 35 byłoby adekwatne .bilet m-c śródmieście -radońska 196 za 29 przystanków. Licząc miarka opłaty za 3 przystanki to powinien kosztować 918 zł. To uwidacznia skalę Kanta jaki popełnia firma na pasazerach.aż dziwne ze jeszcze nie wziął się za to urząd ochrony konsumentów.

 3. Gość pisze:

  Myślę że zamiast autobusów do Warszawy ktorego zbierają ankietę czy powstanie stała lina ztm to niech dadzą ll strefę ztm WKD wtedy się zgodzę i będzie kwita

 4. Pabloss pisze:

  Prezes spółki nie może działać na jej szkodę. Jeśli nikt (czytaj: gminy) nie dopłaci do interesu, prezes nie może oferować gratisów, bo przecież z kart ztm na II strefę nie ma żadnych wpływów (jedynie Warszawa dokłada na strefę I). Jak czytam niektóre wpisy, to mam wrażenie, że w szkołach często się wagarowało 😉

 5. podróżnik pisze:

  Wsadźcie sobie gdzieś ten dodatkowy pociąg. Kiedy zostanie wprowadzony wspólny bilet dalej niż tylko do Opaczy? Tego oczekują pasażerowie szanowny prezesie. Nigdzie nie ma tak drogich biletów jak w tej pier….WKD. Za jeden przystanek i 3 minuty jazdy 95 zł miesięcznie!!!!!!! Tyle co na nieograniczony niczym bilet miesięczny ZTM na obie strefy!!!!

  • pasażer pisze:

   W pełni popieram uwagi przedmówcy. Widzę, że zarząd WKD to niereformowalny beton i nie zamierza nic zmienić w tej kwestii. Ludzie i tak zapłacą.

  • Gośc pisze:

   Przecież nie musisz jeździć WKD – ką. Kto każe? jeden przystanek to można przejść piechotą…Wyjdzie na zdrowie fizyczne i psychiczne, bo nie będziesz się frustrować drożyzną! zawsze można wrócić na stare śmieci na prowincję.

   • pasażer pisze:

    Jasne. Ty także nie musisz jeść, używać ciepłej wody, mieć wody w kranie, używać gazu. A jak nie rozumiesz, o czym mowa to się nie wypowiadaj. Monopolizm to najgorsze zło dla klientów.

  • M pisze:

   Panie podróżniku bezmyślny! WKD nie ma wpływu na wspólny bilet. Proszę uderzać do swojej gminy i tam poszukiwać betonów.

   • jbcpis pisze:

    Dokładnie. Problem leży po stronie gminy Michałowice. WKD to jedna z najlepszy rzeczy jakie spotkały nasz region. Nie pasuje jazda WKDką to wsiądź na rower. Zakładam, że jedziesz z Michałowic do Opaczy to w max 10 min przelecisz, 95zł w kieszeni a i zdrówko lepsze.

  • Robbo pisze:

   @podróżnik
   prostak z ciebie wychodzi, za współny bilet odpowiadają gminy. To znaczy dopłacają do tego interesu czy nie.

  • Hs pisze:

   Dokładnie Tak to rozböj w biały dzień takie oplaty za jedną stacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły