Od jutra zmiany w rozkładzie PKP

Kolej

1 września zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich i w tej formie będzie obowiązywał do 19 października. Wprowadzenie korekty związane jest z szeroko zakrojonymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zmiany będą dotyczyć wszystkich linii, po których kursują pociągi Kolei Mazowieckich. Nas jednak najbardziej interesuje linia nr R1, czyli Warszawa – Skierniewice. Nadal pasażerowie będą musieli brać pod uwagę utrudnienia związane z modernizacją torowiska, choć od 1 września mają być mniejsze.

– Skierniewice wciąż będą występowały utrudnienia związane z modernizacją, ale nie będą już tak uciążliwe jak w okresie wakacyjnym. Zmiany będą wprowadzane w wybranych okresach w godzinach międzyszczytowych: wieczornych i wczesnoporannych oraz w środku dnia (9.00 – 14.00) – przekazuje Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Z nowym rozkładem jazdy pasażerowie mogą zapoznać się za pośrednictwem strony www.mazowieckie.com.pl. Bezpośredni odnośnik znajdziesz klikając tutaj.

Kolejna korekta rozkładu jazdy już 20 października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Od jutra zmiany w rozkładzie PKP”

 1. didek pisze:

  powiedzcie mi jedno, dlaczego za komuny w latach 80-90′ pociągi miały zmiany w rozkładzie max – raz na rok i jeździły punktualnie, a teraz w czasach tzw. demokracji, gdzie technilogia poszła przecież do przodu pociągi jeżdżą jak chcą

  • vala pisze:

   A za cara, panie, to były inne rozkłady jazdy. Wtedy pociągi ruszały na rozkaz z Moskwy, a jak ktoś zaspał, to nie jechały wcale.

 2. Dr. Huckenbush pisze:

  Czy to są jakieś nowe pracę, czy mówimy o nieszczęsnym remoncie Grodzisk M. -, Włochy. Który miał się skończyć rok temu?? Kiedy zostaną skończone rozgrzebane perony i przejścia podziemne??

  • Jc pisze:

   Nigdy. Remont oficjalnie jest skończony, bo cofnęli by dotacje, nieoficjalnie będzie się ciągnął jeszcze z 10 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły