Obwodnica Moszny gotowa, ale czeka na pozwolenie

Brwinów

Wielu kierowców z niecierpliwością czeka na otwarcie obwodnicy Moszny. I mimo że jej budowa zakończyła się, to nie można nią jeździć. Wszystko przez trwające procedury odbiorowe.

Obwodnica Moszny jest całkowicie nową drogą, wybudowaną od podstaw. W przypadku takich inwestycji odbiory trwają niestety nieco dłużej… – W przypadku przebudowy istniejących dróg procedury są krótsze, ale obwodnica Moszny jest nową drogą, wytyczoną w miejscu, które jeszcze kilka miesięcy temu było nieużytkiem. Wykonawca zgłosił już zakończenie prac. Nie oznacza to jednak, że można już korzystać z drogi – teraz jest czas na przeprowadzenie wymaganych prawem procedur odbiorowych, m.in. wykonywana jest szczegółowa inwentaryzacja powykonawcza – napisano na stronie gminy Brwinów. 

Kiedy kierowcy pojadą drogą? W czasie gdy zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie obwodnicy, a te wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Póki co należy uzbroić się w cierpliwość i wziąć pod uwagę, że nadal będzie obowiązywać czasowa organizacja ruchu, a co za tym idzie – objazd przez Domaniew.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.