Obwodnica Grodziska coraz bliżej

Grodzisk Maz.

To jedna z tych inwestycji, które na realizację czekają nie kilka ale już dziesiątki lat. Po wielu perturbacjach wszystko wskazuje na to, że wkrótce wydane zostanie pozwolenie na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego.

To jedno z najważniejszych przedsięwzięć drogowych w tym regionie. Ma odkorkować centrum miasta, wyprowadzić na obrzeża ciężki ruch samochodowy, ułatwić dojazd do autostrady A2. Że jest to konieczne zgadzają się władze Grodziska, drogowcy i sami mieszkańcy. Przez lata nie było jednak zgody co do przebiegu trasy.

Budowę wstrzymywały liczne protesty i odwołania. Sprawa utknęła w martwym punkcie także administracyjnie. Teraz szykuje się jednak przełom. – 12 kwietnia 2018r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał postanowienie kończące ponowną ocenę oddziaływania na środowisko w sprawie budowy obwodnicy zachodniej Grodziska Mazowieckiego. Podobnie jak w przypadku zmiany prawa i obowiązku zasięgnięcia dodatkowej opinii od Wód Polskich, również w tym przypadku w celu przyspieszenia sprawy wspomnianej inwestycji drogowej pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zwrócili się z prośbą do burmistrza Grodziska Mazowieckiego o przekazanie dokumentów kończących prowadzenie procedury. Dokumenty zostały dostarczone w trybie pilnym do Wojewody Mazowieckiego – informuje grodziski magistat.

Kropkę nad „i” ma postawić teraz wojewoda. – W tej chwili posiadając wszystkie niezbędne odstępstwa, opinie i uzgodnienia, pracownikom Urzędu Wojewódzkiego nie pozostanie nic innego jak tylko przystąpić do przygotowania tak długo wyczekiwanego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej – czytamy w komunikacie urzędu gminy w Grodzisku Mazowieckim.

Decyzja środowiskowa wydana została dla budowy obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 579, relacji Kazuń Polski – Radziejowice, na odcinku od węzła z autostradą A2 do drogi wojewódzkiej nr 579 w miejscowości Kałęczyn.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.