Obniżka opłat za odpady

Pruszków / Uncategorized

W czasach, gdy możemy liczyć jedynie na podwyżki i większe koszty, pruszkowski magistrat zaskakuje nas obniżką!

W ubiegłym roku podniesiono stawki za odbiór odpadów i wynosiły one 35 zł za osobę. Od 1 czerwca 2021 roku, zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dn. 25 marca 2021 roku, opłata ta zostanie obniżona do 28 zł za osobę.

Mieszkańcy Pruszkowa mogą skorzystać także z ulg. 15 zł mniej zapłacą rodziny wielodzietne (rodzice mający na utrzymaniu co najmniej troje dzieci), pod warunkiem, że wszyscy jej członkowie mieszkają pod tym samym adresem. Drugą ulgą jest zniżka w wysokości 4 zł. Mogą z niej skorzystać właściciele domów jednorodzinnych, którzy kompostują odpady komunalne w przydomowym kompostowniku. Należy zagospodarować wówczas wszelkie bioodpady wytworzone przez gospodarstwo domowe, ponieważ nie będą one odbierane sprzed nieruchomości.

Jeśli zostanie stwierdzony brak segregacji odpadów, po wszczęciu postępowania administracyjnego, zostanie wydana decyzja, według której stawka za wywóz odpadów będzie podwyższona do 56 zł za osobę.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta: dodatkowo od 1 czerwca pojemniki na odpady zmieszane, zostaną nieodpłatnie przekazane właścicielom nieruchomości. Zmianie ulegnie także harmonogram odbioru odpadów. Będzie dostępny na stronie Urzędu Miasta już od 1 czerwca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Obniżka opłat za odpady”

 1. X-men pisze:

  Brawo.
  Obniżka jak najbardziej oczekiwana. Tylko dlaczego rodzina wielodzietna która produkuje dużo więcej śmieci ma płacić mniej?
  Nie dość że takiej kupują to jeszcze taniej smiecą a średnia na osobę jest nieraz wyższa niż u emerytów bo 500+ dostaje ma każdego dzieciaka

  • Anonim pisze:

   Skoro tak podchodzisz do sprawy to w ogóle uzależnijmy opłaty od śmieci od ilości i typu produkowanych śmierci. Tylko wtedy śmieci kończą w lasach…. A 500+ to …uj a nie realna pomoc, jakbym nie mi dwójki dzieci to a) miałbym na koncie okolo 230 tys więcej b) byłbym juz że dwa stanowiska wyżej i zarabial 10-15 tys zł miesięcznie więcej niż teraz bo miałbym czas na szkolenia i pracę po godzinach, a za tym zawsze szły awanse. Jak skończyłeś 30 lat nie masz dzieci i zarabiasz poniżej 15 tys miesięcznie to jesteś po prostu nieudacznikiem i na pewno nie jesteś merytoryczną osoba do budowy cennika wywozu śmieci.

 2. obecna... pisze:

  Ale co się nachlapali to ich…
  a,eraz tacy dobrodzieje, koń by się uśmiał

 3. prawda pisze:

  ja płacę 420 zł na kwartał za 3 miesiące, to jest bardzo dużo, bo z tej naszej czwórki, trzy osoby to emeryci

 4. Os. staszica pisze:

  Ale za to podwyzka za ciepla wode w slamsach społdzielczych PSM

 5. Brawo pisze:

  Brawo Panie Prezydencie.

 6. Psfh pisze:

  Pruszków wstaje z kolan

 7. Anonim pisze:

  Jak ja misje z tego że mieszkańcy Pruszkowa to taka bieda że 4 zł za śmieci to dla nich święto i temat do największej dyskusji jakie ta strona widziała.

 8. Felicjan pisze:

  Brawo, pięknie. Chociaż lepiej by było żeby uprzedniej podwyżki w ogóle nie było.
  Pośrednictwo UM to piąte koło u wozu. Było MZO bezpośrednio i można się było łatwiej porozumieć i taniej. Teraz uprzejmie ale dogadać się nieraz niełatwo z panią ze wschodu.
  A przepis o podwójnej opłacie może być wykorzystywany jedynie w przypadku jednorodzinnych domostw. Już przy kilkunastu osobach w kamienicy nie upilnuje się. Taki mamy naród.

 9. manio pisze:

  Kochamy was, super najpierw ogromna podwyżka teraz troszeczke w dół. Dziękujemy. Jest super. drożyzna, bieda i życie na kredycie.

 10. wierny tomasz pisze:

  No obniżka cen wywozu smieci z jednoczesną podwyżką od elektrociepłowni (podgrzanie wody) co da efekt zwiększenia kosztu utrzymania mieszkania od 2 zł do 10 w zależności o metrazu

 11. none pisze:

  A w Brwinowie nadal syf – płacisz 33zł/osobę, segregowane odbierają raz w miesiącu, przy czym zielonych tylko 2 worki. Syf, syf, syf.

  • Hajka1 pisze:

   I jeszcze nie zawsze sä zabrane. Panie z referatu sieciowego urzēdu gminy w Brwinowie też zawsze robią łaskę,że wogöle dręczą coś odpowiedzieć tak jakby my klienci bylibyśmy dla nich a nie odwrotnie.Ostanio Sir-Com nie zabrał mi w ogóle. Złożyłam reklamację i… doczekałem następnego terminu. Dwa tygodnie worek stał przy ulicy.Syf,malaria i kroniki!

 12. Paw pisze:

  Szacunek dla włodarzy Pruszkowa. Szczególnie, biorąc pod uwagę notoryczny wzrost cen w sąsiednich gminach. W niektórych samorządach dochodzi do absurdów, gdzie wywóz szamba jest tańszy, niż odbiór śmieci.

  • Anonim pisze:

   Absurdem jest to że w moim bloku jakbyśmy się zrzucili wszyscy razem to moglibyśmy za te pieniądze zatrudnić Ukraińca który dwa razy dziennie pukalby do drzwi i same segregował śmieci a następnie wynosił do kosza na zewnatrz. Po czym dzwoniłby do kuriera co kilka dni który te śmieci by odbierał i wywoził i dalej moglibyśmy sobie z pozostałych pieniędzy zrobić cotygodniowe pizza party. Tyle kosztuje wywóz śmieci u nas.

  • lennox pisze:

   Gdzie tak jest ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły