O „wielkiej Warszawie” w Milanówku

Milanówek

W najbliższy wtorek w Milanówku odbędzie się otwarta debata o kontrowersyjnym projekcie ustawy o ustroju m.st Warszawy i włączeniu podwarszawskich gmin do stolicy.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu wystosowano do wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery i grupy posłów PiS, którzy zgłosili projekt ustawy w sejmie. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy zostanie ono przyjęte. Pojawienie się wojewody lub posłów w Milanówku byłoby jednak sporym zaskoczeniem. Zdzisław Sipiera już raz odrzucił propozycję udziału w debacie z mieszkańcami w Podkowie Leśnej, argumentując, że nowelizacja nie jest pomysłem rządowym, a inicjatywą grupy posłów. Zaś wpomniana grupa deputowanych to głównie osoby spoza Warszawy.

Bez względu na obecność zaproszonych, spotkanie odbędzie się i ma być okazją do szerokiej dyskusji z mieszkańcami. Debata rozpocznie się we wtorek, 11 kwietnia o godz. 19.00 w Zespole Szkół Gminnych nr 3 przy ul. Żabie Oczko 1. Organizowana jest przez burmistrz Milanówka, Wiesławę Kwiatkowską.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.