Nowy sprzęt dla Szpitala Zachodniego

Grodzisk Maz.

Samorząd Województwa złożył projekt o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Placówka otrzymała wsparcie z UE na zakup sprzętów medycznych. Szpital w Grodzisku podpisał już 13 umów z kontrahentami na realizacje zaplanowanych inwestycji.

Szpital Zachodni otrzymał prawie 6 milionów złotych na doposażenie. Zakupiono 22 sprzęty medyczne ratujące życie. Placówka nabyła między innymi 9 kardiomonitorów, centrale do kardiomonitorów, analizator parametrów krytycznych, aparat USG (Ultrasonograf), aparaty do hemodializy, mikroskop operacyjny do guzów głowy, urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń i sprzętu (mobilne) a także lodówkę do przechowywania leków dla apteki szpitalnej.

Wsparcie dla placówki w Grodzisku Mazowieckim ma szczególny charakter. Szczególnie w okresie pandemii Koronawirusa (SARS CoV-2)

– Trwa walka z czasem. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Coraz częściej dochodzą do nas sygnały o problemach z tlenem czy odczynnikami. Reagujemy na bieżąco. Uruchamiamy kolejne środki. Niestety czas jest trudny, dostępność sprzętu coraz mniejsza, za to coraz więcej chorych potrzebuje pomocy medycznej – twierdzi radny województwa mazowieckiego, przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Krzysztof Strzałkowski.

Szpital Zachodni realizuje zakup między innymi tomografu komputerowego z montażem i adaptacją pomieszczeń, defibrylatorów, dwustopniowego urządzenia do odwróconej osmozy dla pracy aparatów do dializoterapii oraz systemu przyzywowego dla oddziału obserwacyjno-zakaźnego COVID-19, OIOM, OION, OIOK.

Placówka przeznaczy też fundusze na wykonanie prac remontowo – budowlanych na oddziale obserwacyjno-zakaźnym COVID-19. Zostaną wykonane między innymi 2 izolatki ze śluzą, 4 nowe łazienki. Modernizacji ulegnie 5 łazienek. Unowocześniony będzie również zakład diagnostyki endoskopowej– wykonanie sali wybudzeń, wydzielenie pomieszczeń dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19, w tym wybudowane będą łazienki.

Od początku pandemii samorząd województwa dzięki pozyskanym środkom unijnym doposaża mazowieckie szpitale w niezbędny sprzęt i środki ochrony. Do 70 placówek, w tym również stacji pogotowia ratunkowego przekazano już ponad17,3 mln sztuk środków ochrony osobistej i prawie 40 tys. sztuk sprzętu i wyposażenia.

Wartość projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” to aż 255 mln zł, z tego 224,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Rozdysponowano już kwotę 240 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Nowy sprzęt dla Szpitala Zachodniego”

 1. Pisosceptyk pisze:

  1

 2. Pisosceptyk pisze:

  Jeszcze szpital im. JP2, ale już nie długo. Pozmieniamy nazwy obiektów, ulic, placów i innych, noszących nazwę tego „świętego”.

 3. eder pisze:

  A pisowski rząd nic. Niech te dziady odejdą

 4. Arek pisze:

  Byłem, nie polecam.

 5. paca pisze:

  Nadzieja w samorządach. Bo ten rząd nadaje się na śmietnik historii. Brakuje nawet rękawiczek i fartuchów. Lekarze specjalności odległych od zakaźników pracują przy chorych na covid, układają trupy jeden na drugim. Na inne choroby nie ma miejsc a jak są to zawałowcy i onkologiczni boją się iść do szpitala.
  W ten sposób mamy naprawdę ponad 1000 zgonów dziennie w związku z c-19. Statystyki tak jak wyniki ekonomiczne są manipulowane przez ten rząd ktory się w tym specjalizuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły