Nowy rozkład jazdy w Nadarzynie

Nadarzyn

„Mała rewolucja” w nadarzyńskiej komunikacji. Wraz z początkiem stycznia autobusy będą kursowały według nowych rozkładów jazdy. Mieszkańcy gminy zyskają cztery połączenia ze stacją WKD w Otrębusach.

W listopadzie nadarzyński urząd ogłosił przetarg na wykonywanie publicznego transportu zbiorowego. Pisaliśmy o tym tu. Do urzędu wpłynęły dwie oferty. Po analizie złożonych dokumentów, nadarzyński urząd zdecydował się podpisać umowę z firmą PKS Grodzisk Mazowiecki, która za realizację zadania wyceniła na blisko 264 tys. zł.

Od 2 stycznia na nadarzyńskich drogach pojawią się dwa autobusy. Pierwszy z nich to ZAZ A10 z 2015 roku. Z kolei BMC LEVEND XL 2010 będzie realizował dwa kursy: o 7:25 z Pruszkowa do Nadarzyna oraz o 7:45 z Nadarzyna do Pruszkowa.

Warto dodać, że nadarzyńska komunikacja zapewnia mieszkańcom połączenie z Pruszkowem oraz Walendowem. Autobusy będą jeździły po wspomnianych trasach od poniedziałku do piątku. W ciągu dnia zaplanowano 12 kursów do Pruszkowa oraz 5 do Walendowa. Z rozkładem jazdy można zapoznać się tu.

Z pewnością sporym udogodnieniem dla mieszkańców Nadarzyna będą cztery nowe połączenia komunikacyjne ze stacją WKD w Otrębusach. To efekt porozumienia, które władze gminy zawarły z Brwinowem. Należy dodać, że autobus będzie poruszał się na trasie Brwinów-Kanie. Rozkład jazdy dostępny jest tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.