Nowy rozkład jazdy pociągów

Region

Remont linii 447 to prawdziwa rewolucja dla pasażerów. Ci z Grodziska Mazowieckiego będą nadal mogli poruszać się pociągami. Od 3 września będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich.

W związku z modernizacją linii 447 zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza w postaci pięciu linii autobusowych. Nie oznacza to jednak, że ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany. Na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek wszystkie stacje będą nieczynne. Pociągi Kolei Mazowieckich ze Skierniewic i Żyrardowa będą zatrzymywały się w Grodzisku, a następnie dopiero na stacji Warszawa Zachodnia. W związku ze zmianami został przygotowany nowy rozkład jazdy, z którym można zapoznać się tu. Będzie on obowiązywał od 3 września.

Pasażerowie mogą dokonać zwrotu biletów okresowych KM tj. tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych, które zostały najpóźniej zakupione 2 września br. Jak zaznaczył przewoźnik, koszty zwracane są bez potrącenia odstępnego. Warto wspomnieć, że sprawami biletów kwartalnych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych będzie zajmował się Wydział Kontroli Dochodów.

Modernizacja linii wiąże się z licznym zmianami. Także jeśli chodzi o bilety. W tym punkcie przewoźnicy doszli do porozumienia. Bilety ZTM będą honorowane m.in. w pociągach KM wszystkich linii na odcinku Warszawa Wschodnia Warszawa Zachodnia czy liniach ZB i ZG.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.