Nowy rozkład jazdy i przygotowania do remontu linii 447

Kolej

Za niecałe trzy tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Uwzględniono w nim zmiany wynikające z rozpoczęcia przygotowań do modernizacji linii podmiejskiej.

– W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 12 marca do 10 czerwca 2017 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Rozpoczną się prace związane z remontem na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki – informuje Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Co to oznacza w praktyce? – 4 maja rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z remontem odcinka Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki. Zamknięty zostanie tor nr 1 w układzie dalekobieżnym, w związku z czym pociągi dalekobieżne będą kursowały po jednym czynnym torze oraz po torach podmiejskich. Spowoduje to zmianę  godzin kursowania pociągów podmiejskich, ale żadne połączenia nie zostaną odwołane – zaznacza rzecznik KM.

Będzie to perwszy etap prac przygotowawczych do rozpoczęcia modernizacji linii nr 447. – Obiekty które wymagają dodatkowego zabezpieczenia w trakcie modernizacji to przejścia podziemne na stacjach: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Parzniew (nowobudowana w ramach modernizacji), Milanówek oraz nowe przejście pieszo-rowerowe w Brwinowie. Prace przy ich zabezpieczeniu będą odbywały się dwoma dwumiesięcznymi etapami (dwa razy po dwa miesiące). Prace nie wpłyną na ruch pociągów dalekobieżnych. Przez cały czas robót przygotowujących, do najważniejszej części modernizacji będą przejezdne trzy tory. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, prace przygotowawcze potrwają od maja do września – zaznacza Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Przypominamy, że najtrudniejsza część modernizacji szlaku między stacjami Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki ma rozpocząć się we wrześniu tego roku. Wówczas podmiejska nitka kolejowa zostanie całkowicie zamknięta, a pasażerów będą wozić nie pociągi, a autobusowa komunikacja zastępcza.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.