Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami

Region

Przed nami ostatni tydzień tegorocznych wakacji. W poniedziałek, 2 września, uczniowie powrócą do szkół, a my podpowiadamy jak kształtuje się kalendarz roku szkolnego 2019/2020.

Pierwsza dłuższa przerwa od nauki pojawi się w listopadzie i ma związek z przypadającymi w dni powszednie świętami: 1 listopada czyli Wszystkich Świętych to piątek , 11 listopada czyli Święto Niepodległości to poniedziałek. W grudniu świąteczne ferie rozpoczną się w poniedziałek, 23. Potrwają do 1 stycznia. Długi będzie pierwszy styczniowy weekend. Zaraz po nim, w poniedziałek 6 stycznia przypada Święto Trzech Króli.

W lutym rozpoczną się ferie zimowe. Dla województwa mazowieckiego pierwszym ich dniem będzie 10 lutego. Dwa miesiące później, w dniach 9-14 kwietnia przypada przerwa związana ze Świętami Wielkanocnymi.

W przyszłym roku tylko jeden dzień „majówki” przypadnie w dzień powszedni. 1 maja to piątek. „Czerwcówka” to tradycyjnie wolny czwartek, tym razem 11 dnia miesiąca. A kolejne wakacje rozpoczną się 26 czerwca.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami”

  1. Grabarz pisze:

    Pierwsza dłuższa przerwa od nauki pojawi się szybciej niż się wszystkim zdaje: strajk ZNP oraz brak nauczycieli przedmiotów ścisłych i języków obcych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły