Nowy ratusz w Grodzisku coraz bliżej

Grodzisk Maz.

Grodziscy urzędnicy sprawdzają jedyną ofertę, jaka wpłynęła w przetargu na budowę Centrum Informacyjno-Administracyjnego i Rozwoju, czyli nowej siedziby władz miasta.

Do ogłoszenia przetargu grodziski magistrat przygotowywał się bardzo drobiazgowo. To jedna z większych inwestycji, jakie w najbliższym czasie rozpoczną się na terenie miasta. Budżet na jej realizację to 19 mln złotych. Jedyna oferta, jaka wpłynęła w trakcie postępowania, opiewa na niecałe 18,5 mln zł. A to oznacza, że jeśli pod względem formalnym wszystko będzie w porządku, nic nie powinno stanąć na przeszkodzie do podpisania umowy na budowę Centrum.

Budynek powstanie przy ul. Kościuszki w sąsiedztwie odnowionej Willi Niespodzianka. Będzie miał nowoczesną, przeszkloną bryłę i kształt nawiązujący do półkola. Zgodnie z planem w 2021 r. przeniesiony zostanie tam urząd miasta.

A co z dotychczasową siedzibą magistratu? Budynek zostanie wyremontowany i przekazany straży miejskiej oraz opiece społecznej.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nowy ratusz w Grodzisku coraz bliżej”

 1. Anonim pisze:

  Ile miejsc parkingowych zaprojektowano przy nowym budynku?

  • Gdgdhd pisze:

   0, za to będziesz mial dwie ślepe ściany, coś a’la warszawa w 1945, jedną ba pewno przez najbliższe 80 lat nie zostanie zabudowana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły