Nowy przebieg Mostowej budzi niezadowolenie

Pruszków

Mieszkańcy Gąsina są niezadowoleni z rozwiązań zastosowanych na ul. Poznańskiej w Pruszkowie. Chodzi tu o przeniesienie przejścia dla pieszych, przez co mieszkańcy muszą nadkładać drogi.

Wraz z budową stacji paliw przy ul. Poznańskiej wybudowano nowy fragment ul. Mostowej. Wlot ulicy został przesunięty o kilkadziesiąt metrów w kierunku ronda. Kłopot w tym, ze wraz z wybudowaniem drogi w nowym przebiegu przesunięto przejście dla pieszych. – Brak przejścia dla pieszych przez Poznańska w śladzie ul. Mostowej. Zachęcam decydentów do porannego spaceru przez nowo wybudowaną stację do przejścia i z powrotem do mostku na Utracie. Rozumiem względy komercyjne: idąc przez stacje paliw co może ktoś kupi. Gdzie byli decydenci w urzędzie miasta? – dopytuje Krzysztof. 

Mieszkańcy mają tu sporo racji, bowiem w obecnym układzie trzeba nadkładać drogi. Przejście zostało przesunięte o około 150 i prowadzi w „pole”. Piesi muszą wracać do ogródków działkowych (rejon starego przejścia) i dalej kierować się przez mostek do ulicy Elektrycznej. Żeby nie tracić czasu wiele osób wybiera inne rozwiązanie i przechodzi w miejscu starego przejścia narażając się na potrącenie przez samochody.

Czy nie można było pozostawić przejścia w starym miejscu? – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą drogi nie chciał wyrazić zgody na takie rozwiązanie. Warto pamiętać, że nowy przebieg ul. Mostowej to element nowego układu drogowego w tym rejonie miasta – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Postaramy się pomyśleć nad rozwiązaniami, które ułatwią mieszkańcom komunikację między mostkiem a przejściem. Może stworzymy tam ścieżkę rowerową z chodnikiem – dodaje.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.