Nowy prezes TBS wybrany

Pruszków

Rada Nadzorcza pruszkowskiego TBS „Zieleń Miejska” poinformowała o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko prezesa spółki. Został nim Maciej Roszkowski, którego mieszkańcy znają m.in. jako miejskiego radnego z klubu PiS.

To pierwsza od wielu lat tak duża zmiana we władzach spółki. Do tej pory kierował nią Zbigniew Piotrzkowski. Jego obowiązki przejmie teraz przedstawiciel młodszego pokolenia. 31-letni Maciej Roszkowski to pruszkowski radny z ramienia klubu Prawa i Sprawiedliwości. W jesiennych wyborach samorządowych uzyskał ponad 1100 głosów mieszkańców.

Z wykształcenia jest inżynierem, a doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w urzędzie dzielnicy Bemowo i w biurach poselskich poseł Anity Czerwińskiej, których był dyrektorem. Teraz będzie odpowiedzialny za zarządzanie spółką, która administruje wszystkimi komunalnymi zasobami mieszkaniowymi i użytkowymi w Pruszkowie oraz buduje nowe obiekty.

Stanowiska prezesa TBS nie można łączyć z funkcją miejskiego radnego. Macieja Roszkowskiego w radzie miasta zastąpi osoba, która w wyborach samorządowych zajęła kolejne miejsce na liście PiS w okręgu nr 2. Zgodnie z deklaracją złożoną w mediach społecznościowych nie będzie to jednak Małgorzata Kochańska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 80

80 odpowiedzi na “Nowy prezes TBS wybrany”

 1. sdsdsd pisze:

  Czytam oświadczenie majątkowe (jako radnego PIS jeszcze) nowego Prezesa i nie wierzę. Działka darowizna, środki na budowę domu od ojca. Na wsi takie osoby nazywają .go……cami. A były Prezes (żeby nie było dzięki niemu TBS kilkadziesiat milionów uciułał), mieszkania, domy, blisko milion oszczędności, BMW. Czy osoba która nic nie osiągneła w życiu tylko liczy na ojca nadaje się na Prezesa?

 2. PITER pisze:

  Liczę, że nowy Prezes już w takim krótkim stażu zawodowym wykazał się znajomością ustaw o zarządzaniu i gospodarce nieruchomościami i umie podejmować racjonalne decyzje w zakresie deweloperki jaką będzie prowadził przy nowych lokalach. Chciałbym tylko się dowiedzieć, gdzie zdobywał szlify zawodowe do tego zakresu, bo do funkcji na pewno nie jest przygotowany, chociaż trzyma kciuki. A. i ciekawe jakie były wymogi konkursowe dla nowego Prezesa – może ktoś znalazł obwieszczenie z wymogami???

  • Wierny pisze:

   ZOSTAŁO skasowane-było na stronie TBSu. 5 lat pracy w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym. Wykształcenie wyższe. Powiedzmy, że z tysiąc osób z Pruszkowa się łapie na to

   • superalfa pisze:

    Ponoć w ostatniej chwili wykreślono staż na stanowisku kierowniczym i wpisano samodzielnym. Tak więc formalnie pół Pruszkowa mogło startować

 3. Ziomek pisze:

  To jest nasza spółka i na pewno dowiemy się czym Biuro Poselskie przypomina Spółdzielnię Mieszkaniową jaką jest TBS.
  Pan Prezydent w ramach jawności na pewno to nam wytłumaczy i już nie będzie wątpliwości co do kompetencji nowego Prezesa.
  Poczekajmy.

 4. ZŁODZIEJE pisze:

  ZŁODZIEJE

 5. gość pisze:

  obciąć pensję o połowę i się problem skończy

 6. Anonim pisze:

  Cieszę się ze zmiany prezesa może wreszcie zajmie się brakiem kompetencji wśród pracowników tbs obsługa administracyjna grzecznie mówiąc woła o pomste do nieba

 7. Finansista pisze:

  Rada Nadzorcza TBS
  • Leczkowska Henryka-przewodnicząca
  • Gostomska Małgorzata-członek
  • Kossińska Anna – członek
  • Sobucki Piotr – członek
  • Tomasik Grażyna – członek
  Każdy może im podziękować lub zapytać komu i dlaczego powierzyli pieniądze mieszkańców.

 8. Anonim pisze:

  CZEKAM AŻ W KONCU KTOŚ ZROBI PORZĄDEK Z PSM. GDZIE SĄ PIENIĄDZE NA FUNDUSZ REMONTOWY? DLACZEGO INWESTYCJE NA OSIEDLU STASZICA SĄ PRAWIE ZEROWE? MIESZKAMY ZNACZNIE DROŻEJ NIŻ W NIEJEDNEJ WSPÓLNOCIE MIESZKANIOWEJ W WARSZAWIE!

  • Roman G pisze:

   To wątek o TBSie. Porządek mogą zrobić tylko spółdzielcy w Spółdzielni. Macie głos. Najemcy TBSu nie mają głosu.

 9. pani jola pisze:

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE KARIERY, NA PIERWSZY OGIEŃ POLECAM ŚMIETNIKI NA KUBUSIA PUCHATKA – SYF TAKI ŻE SANEPID TRZEBA POINFORMOWAĆ , NO I NIEMA CHĘTNEGO CO BY ZARZĄDZIŁ SPRZĄTANIE WOKÓŁ . a zarządza? zieleń miejska?? coś tam jest płacone to i warto się wywiązać…………………..

 10. pixi & dixi pisze:

  i mamy już swojego Misiewicza
  ciekawe teraz kto zostanie dyrektorem ds marketingu i dokąd będzie latał(a)

  • Zed pisze:

   Pixi&Dixi mówisz Misiewicz. Ciekawe co słychać w oczyszczalni Szajka. Tych „ambitnych i nowatorskich” Bobów Budowniczych już znaleźli czy może już za granicą są?

   • gość pisze:

    a co ma czajka do TBS Pruszków pisiorze? jak cos ukradniesz i w sądzie się będziesz bronił to tez użyjesz argumentu że w Nowej Zelandii tez kradną? obrażasz ludzką inteligencję. a jedyne co ci na to pozwala to fakt, że prawo które sami dla siebie piszecie czyni was bezkarnymi. szkoda gadać ze złodziejami

    • Zed pisze:

     A to samo co sugerowanie Misiewicza. I tableteczki jakieś weź albo zaskarż wybór. Przecież sądy są łaskawe dla tych co by chcieli żeby było tak jak było i jeżeli jest coś nie tak jak być powinno to sędzia z pewnością znajdzie.

     • paca pisze:

      Zed napisz: nie jestem z PiS ani nie pracuję dla PiS.
      Możesz ?

     • Paweł Waldek pisze:

      A ty półgłówku, skąd jesteś i dla kogo pracujesz? Napisz proszę, możesz? Nie specjalnie interesują cię sprawy TBS ale komentujesz na potęgę.

     • Zed pisze:

      @paca odp. Mogę.
      Jeżeli bym pisał w Twoim stylu to bym sugerował żebyś uzupełnił nickname o literę n. Pozdro

     • paca pisze:

      Paweł Waldek, własnie leci w tv trzecia część „Głupi i głupszy”. Tym razem tytuł: Głupi, głupszy i Paweł Waldek.

     • paca pisze:

      Zed, wychłeptałeś zawartość pisuaru i wyrzygałeś się. Nieładnie.

 11. andrzej pisze:

  Przypomnę.TBS to skrót :Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Z założenia TBSy miały być sposobem na zdobycie mieszkania przez ludzi mniej zamożnych. I co z tego wyszło – PSM II. Kolega który mieszkał jakiś czas w bloku TBS i jeżdził trzyletnią meganką mówił że to jeden z tańszych samochodów jakie parkują w podziemnym parkingu w jego bloku.

 12. paca pisze:

  Ośmiornica pisowska oplata wszystko.

  • Paweł Waldek pisze:

   Tobie mózg oplotła.,paca-nie. Skutecznie.

   • GOŚĆ pisze:

    tak Walduś, gostek bez doświadczenia zostaje prezesem TBS, wszystko w porządku. Ilu będzie wiceprezesów? Załapiesz się? Rodzina?

    • Roman G pisze:

     Już na ich stronie w zakładce schemat organizacyjny p0jawił się taki zapis „zastępca dyrektora spółki-wakat”

   • paca pisze:

    Tobie Walduś wessała. Została tylko przysadka. (Walduś, twojemu staremu Ferdek ?)

    Nie wiem co wart obecny prezes ani ile poprzedni. Nie specjalnie interesują mnie sprawy TBS. Ale wiem jedno: nie można funkcji prezesa łączyć z funkcją radnego a tym bardziej nie powinno się jej łączyć z przynaleznością partyjną. Oczywiście złożenie legitymacji nie ucina znajomości i układów ale daje przynajmniej możliwość odcięcia się od partyjnych dyspozycji. Byłaby to droga heroiczna ale bez tego mamy pisowskiego ( czy jakiegokolwiek innego ) aparatczyka.

 13. Mieszkanka pisze:

  Dajmy szansę CZŁOWIEKOWI, osobiście znam pana Macieja i jest to osoba naprawdę uczciwa i wysoce kompetentna, mam nadzieję jednak że nie pozwoli sobie wmanewrować się z jakieś nieczyste układy, bo ma szansę na karierę.

  • Roman G pisze:

   Uczciwa? Oświadczenia majątkowe praca sprzedawca, inspektor. Podpisał pod odpowiedzialnością karną. A nagle okazuje się, że spełnia wymagania bo ma staż 3 lata (wymóg konkursu) na stanowisku Dyrektora.

   • Paweł Waldek pisze:

    Czyli został prezesem bezprawnie? Panie Roman, chyba pan tego tak nie zostawi. Sprawiedliwość musi być. Zrób pan coś z tym. Od razu do Schetyny z tym. Wykorzystają w kampanii. Chyba, że pan coś tu piep..szysz.

    • Roman G pisze:

     nie jestem kabel. Wszystko jest prawdą, a dokumenty póki co są w internecie a jak je zdejmą to obywatel może je otrzymać w drodze dostępu do informacji publicznej.

    • gość pisze:

     Panie obrońco mafii politycznej nazywanej partiami: mafia sama sobie stanowi przepisy tak żeby je obchodzić, jeszcze rodzice Pana nie nauczyli? Cos słabo. Więc tu Pan nie odgrywaj obrońcy bo normalny człowiek ma tylko jeden cel: nie dać się okraść przez ta mafię. Obojętne pod jakim szyldem. Zresztą szyldy zmieniają jak rękawiczki. Też rodzice nie powiedzieli?

  • gość pisze:

   już „daliśmy”

  • gość pisze:

   człowiek uczciwy nie wziąłby takiej odpowiedzialności (i kasy) dysponując tak mizernym kapitałem. są lepsi. wystarczy się rozejrzeć

  • zniesmaczony pisze:

   😉 szczególnie gdy jest się radnym w Pruszkowie a mieszka w Warszawie … uczciwość wielka

 14. gość pisze:

  zróbcie chociaż ten rynek miejski to może wam część ludzi przynajmniej wybaczy

 15. gość pisze:

  a gdzie opozycja?! jak zwykle nie ma jej w Pruszkowie. koryto łączy ponad podziałami

 16. gość pisze:

  czyli najlepszą fuche w mieście dostał gostek bez doświadczenia zawodowego. kto organizaował „konkurs”, czy inne konkursy i przetargi w mieści też podlegają tym samym przepisom i ludziom?

 17. gość pisze:

  to chyba jakiś zły żart???!!

 18. Ewa pisze:

  Jolanta, Anna Walentynowicz i Lech Wałęsa tez pochodzili z jednego miasta – i co z tego???
  Mam wrażenie, że wielu piszących komentarze uważa, ze jeśli ktoś jest z PiS, to eliminuje go z pełnienia jakichkolwiek funkcji… swoiste podejście do demokracji 🤔

 19. gość pisze:

  hehehe teraz widać dopiero jak to Pruszków WYBRAŁ SOBIE KRYPTO-PISIORA NA PREZYDENTA! HAHAHAHAH!

 20. wersu pisze:

  Prezydent Makuch był chyb ana urlopie. Sipera wiadomo. Nowy naczelnik Urzędu Miasta Andrzej Guzik odpowiadający za nieruchomości to radny PISu z Brwinowa, nowy prezes TBSu to radny PISu. Skok na kasę tj. 1600 mieszkań należących do TBSu.

 21. pruszkowianin od urodzenia pisze:

  PiS to jakaś szansa na transparentność i wyjście na potrzeby mieszkańców. To, że radny Roszkowski został Prezesem jest dobrą wiadomością bo nie jest to królik z kapelusza.

 22. brawo wy pisze:

  Kto by pomyślał że Prezydent Makuch odda PISowi społkę wartą pół miliarda złoty. (1600 własnych mieszkań po ok 300 tys/sztuka plus ok 70-80 mln gotówki na lokatach w banku)

 23. Paweł G pisze:

  Tak. Inspektor ds obsługi w Urzędzie Warszawa Bemowo -to wg aktualnego oświadczenia majątkowe za 2018 -zatrudnienie pana Roszkowskiego. Oświadczenie składa się pod rygorem kodeksu karnego. A inspektor to najniższe stanowisko w hierarchi Urzędniczej.

 24. kp pisze:

  inżynier po SGGW.. Po marnej robocie w odzieży militarnej ,załapał się na zdobywanie doświadczenia w urzędzie Bemowo.,jako inspektor ,jak podaje. Jest Inspektorem od czego? W urzędach prawie każdy zwykły urzędnik, jest inspektorem. Na Bemowie rządziło PiS ..Ile czasu tam zdobywał to doświadczenie.,rok,półtora?Dyrektor w biurze poselskim ,w tych biurach to są stanowiska o „prestiżowo” brzmiących nazwach. Kurna ale zamiana.

 25. Zez pisze:

  Przecież to widać i słychać że w Pruszkowie żądzi wice Sipiera a „dlugopis” składa tylko podpis. Przecież to się im należało (PiS owcom)

 26. Jarosław pisze:

  Pis – Pieniądze i Spółki. OTO PRAWDZIWA TWARZ PISU PLUS NOWE PODATKI, przypominam że jak ropa była po 120$ za baryłke to paliwo na stacjach było po 5,8 zł. Teraz ropa jest po 55$ a paliwo nadal po 5 zł – WŁAŚNIE TAK NAS DOI PIS – opłata emisyjna!

 27. walery wesa pisze:

  wg sprawozdania finansowego (dostępne na ich stronie) TBS zgromadził w blisko 70 milionów złoty w gotówce (lokaty). Co roku przynosił czystego zysku po opodatkowaniu kilka milionów złoty. Były Prezes zgromadził w spółce fortunę.

 28. weweww pisze:

  Nieruchomości gminne opanował PIS. Sipera PIS, Andrzej Guzik radny PIS w Brwinowie-naczelnik w Urzedzie Pruszkowa, teraz TBS PIS.

 29. adas pisze:

  Wg oświadczeń majątkowych http://pruszkow.bip.gmina.pl/upload/M.Roszkowski%202018.pdf nie był Dyrektorem. Czy Prezydent Pruszkowa jest z PISu.

 30. Jolanta pisze:

  ha, ha. Były Prezes Zbigniew Piotrzkowski i Pani poseł Aneta Czerwińska pochodzą z gminy Leszno (jak Robert Lewandowski). Rozgrywka jak w szachach. Przegrany Prezydent Pruszkowa

 31. jola pisze:

  dobrze że z PIS to gwarantuje uczciwość ! Na jesieni też trzeba PIS utrzymać u władzy abyśmy w Polsce mieszkali jak w swoim domu !

 32. Pruszkowianin pisze:

  To po co było rozpisywać konkurs na prezesa jak wiadomo że wybiorą pisiora….

  • Daria pisze:

   Raczej kolejnego misiewicza, który nie ma żadnego doświadczenia w tej branży. Jedyne które posiada to działacz PIS.

 33. Misio pisze:

  Koryto + ?

 34. Gosc pisze:

  Tak przez przypadek z PiS. A jakie doświadczenie w zarządzaniu dużymi organizacjami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły