Nowy pojazd dla Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie

Grodzisk Maz.

Do Domu Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym trafił nowy mikrobus, dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakupiony pojazd posiada specjalne wyposażenie, m.in. otwierane boczne drzwi przesuwne z uchwytem umożliwiającym wsiadanie do busa, szyny podłogowe do mocowania wózków inwalidzkich, klimatyzację. Oczywiście główna jego zaleta to platforma, która pozwala na przewóz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Tym samym mieszkańcy będą mieli zapewniony bezpieczny transport do poradni specjalistycznych i innych placówek. Jak wyjaśnia DPS, do tej pory seniorzy wożeni byli wysłużonym samochodem, który nie był dostosowany do przewozów osób na wózkach inwalidzkich. Wymagał również częstych napraw, a tym samym dużych nakładów finansowych.

Koszt zakupu auta to nieco ponad 132 tys. zł. Duża część tej kwoty, bo 69 tys. zł pochodzi ze środków PFRON z „Programu wyrównywania różnic między regionami”. Natomiast resztę funduszy dołożył powiat grodziski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.