Nowy plac zabaw w Makówce

Grodzisk Maz.

Już niedługo w miejscowości Makówka powstanie nowy plac zabaw dla dzieci. Grodziski magistrat wydał ogłoszenie o przetargu na roboty budowlane.

Plac zabaw powstanie w ramach zadania po nazwą „Podniesienie atrakcyjności turystycznej na obszarze LSR poprzez budowę placu zabaw dla dzieci i młodzieży w gminie Grodzisk Mazowiecki w miejscowości Makówka”. Będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Nowe miejsce rekreacji zbudowane zostanie na miejscu starego placu zabaw przy ul. Chmielnej w miejscowości Makówka. Do zadań wykonawcy będzie należała budowa placu i wykonanie nasadzeń zieleni. Dodatkowo przez okres 24 miesięcy wykonawca będzie musiał przeprowadzać pielęgnację tejże zieleni.

Na placu zabaw udostępniona będzie wiata piknikowa ze stołami i ławami, grill z paleniskiem, urządzenia siłowni plenerowej, huśtawka, karuzela, domek ze zjeżdżalnią, tablica kredowa. Dzieci będą mogły poszaleć też na ściance wspinaczkowej, leśnej ścieżce przeszkód czy tyrolce.

Na budowę placu zabaw przeznaczono 135 dni od podpisania umowy. Wykonawcy na złożenie ofert mają czas do 22 października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.