Nowy parking „park&ride” działa w Regułach

Reguły

Gmina Michałowice podsumowała efekty prac przy tworzeniu nowego parkingu „parkuj i jedź”, który powstał w sąsiedztwie urzędu w Regułach. Z placu można już korzystać.

Parking powstał na terenie pomiędzy siedzibami władz gminy i posterunku policji, nieopodal stacji WKD w Regułach. Może pomieścić 114 samochodów i 45 rowerów. Są tam stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. – Dojazd do parkingu zapewniony jest od ulic Al. Powstańców Warszawy i Kuchy. Na terenie znajduje się zadaszona wiata na rowery ze stanowiskiem do ładowania dwóch rowerów elektrycznych i jedno miejsce postojowe z ładowarką samochodu elektrycznego. O liczbie wolnych miejsc parkingowych informują tablice świetlne przy drogach dojazdowych – poinformowali przedstawiciele urzędu gminy.

W sercu placu pojawił się niewielki skwer, a na nim zieleń, młode drzewa i kilkanaście ławek. Cztery z nich posiadają pętle indukcyjne do bezprzewodowego ładowania telefonów komórkowych. Cały parking jest oświetlony, monitorowany i już cieszy się popularnością wśród mieszkańców. – Ten parking żyje w ciągu doby. To inwestycja prosta, ale bardzo potrzebna mieszkańcom. Wiele osób chce skorzystać z możliwości park&ride z tego powodu, że dojazd do Warszawy kolejką WKD jest prostszy, łatwiejszy, punktualny – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt Michałowic.

Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł, z czego prawie 1,2 mln zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w Ramach Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Nowy parking „park&ride” działa w Regułach”

 1. lowi pisze:

  no to się urzędnicy ucieszą, będą mieć gdzie parkować i pewnie o to chodziło, bo dla pasażerów wkd jest mało użyteczny w obecnym pomyśle na strefy dojazdu i podział biletów

  • o czym ty gadasz? pisze:

   sam korzystam i widzę codziennie wiele osób wychodzących z wkd i wsiadających do samochodów na tym parkingu

 2. bez nazwy pisze:

  OMG, król to Ćwieczek był, … tragedia

 3. Brwinowianin pisze:

  lekką ręką policzyłem 80 miejsc parkingowych, I TO MOŻNA NAZWAĆ PARKINGIEM, a nie jak w przypadku Brwinowa koło PKP, gdzie miejscowość jest 7 razy większa, a parking mamy 20 razy mniejszy ?!
  Albo taki Parzniew, gdzie planowana jest duż stacja przesiadkowa w przyszłości a już dziś widać , że ta stacja to jest to bubel budowlany ponieważ nawet nie zrobiono zjazdów rowerowych w już istniejącycm przejściu podziemnym pod torami !
  To wszytko się dzieje na naszych oczach !
  Mamy rok 2020 ! A rozwiązania jak za czasów Króla Świeczka.

  • xyz pisze:

   tak, a pieniądze rosą na drzewach

   • Brwinowianin pisze:

    to nie kwestia pieniędzy, tylko odrobiny wyobraźni… i UCZCIWOŚCI !
    Bo jeśli dziś ktoś buduje podziemne przejście pod torami, gdzie w okolicy istnieją już przecież ścieżki rowerowe, gdzie jest strefa przemysłowa(PRACA) i …nie uwzględnia się tego faktu w projekcie ?
    NO TO JEST TO NIEUCZCIWOŚĆ LOKALNYCH WŁADZ , Burmistrza Kosińskiego.

   • MOP pisze:

    No pincetplusom przecież wydaje się że rosną na drzewach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły