Nowy park w Brwinowie

Brwinów

14 czerwca została podpisana umowa na realizację pierwszego etapu budowy Parku Niepodległości. To będzie nowy zielony punkt na mapie Brwinowa.

Park zaplanowano w południowej części miasta na działce u zbiegu ul. Lilpopa i Kraszewskiego. Będzie to wspaniałe, nowe miejsce spotkań, wypoczynku i rekreacji. Umowa została podpisana przez burmistrza Brwinowa Arkadiusza Kosińskiego oraz przedstawicieli Wykonawcy – firmy SORTED Sp. z o.o. Wykonawca wyłoniony w przetargu przedstawił najkorzystniejszą ofertę i przystąpi do prac jeszcze w tym miesiącu. Na realizację zadania będzie miał 6 miesięcy, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z parku już w przyszłym roku! Koszt przedsięwzięcia wyniesie 1 137 012,00 zł.

Sama koncepcja budowy parku zrodziła się przy okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski w 2018 roku. Wśród istniejącego starodrzewu i nowych nasadzeń będą biegły alejki utwardzone kostką lub żwirem. Pojawi się ujęcie wody pitnej oraz mała architektura – ławki i stoły. W planach jest budowa Skweru Niepodległości i drewnianego tarasu, który będzie znajdować się nad rowem drenażowym. Pojawi się także innowacyjny plac zabaw – tzw. placyk optyczny – na którym dzieci (i nie tylko) będą mogły skorzystać z gigantycznego kalejdoskopu, peryskopu, krzywego zwierciadła, spirali, pryzmatu, lustra walcowego i tarczy Newtona. Całość spełnia koncepcję nauki poprzez zabawę – zabawki te pozwolą zapoznać się z prawami fizyki i umożliwią poznawanie otaczającego świata.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowy park w Brwinowie”

  1. KomsomolskajaPrawda pisze:

    Kolejne umizgi do kamerek burmistrza Brwinowa ? On jest wręcz do tego stworzony…Niestety na trudne pytania nigdy nie znajduje czasu żeby odpowiedzieć, np. pytanie o realizacje projektów obiecywanych w ostatniej kampanii jego ugrupowania politycznego „dobro wspólne”, czyli jest to takie lokalne wydanie – PO-KO-TRZASK.-2050 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły