Nowy operator już działa

Raszyn

Od stycznia Centrum Medyczne w Raszynie ma nowego najemcę. Pacjenci już mogą korzystać z usług Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Judyta. Ale najpierw muszą wypełnić deklarację.

Mieszkańcy gminy Raszyn byli niezadowoleni z poprzedniego operatora, ZOZ Ochota. Narzekali na długie kolejki, częste absencje lekarzy oraz konieczność stawiania się w przychodzi o świcie, aby zapisać się do lekarza. Mieszkańcy dali wyraz swemu niezadowoleniu rezygnując z usług Centrum Medycznego.

Kontrakt poprzedniego operatora wygasał z końcem 2015 roku, więc gmina ogłosiła przetarg, w którym swoje oferty przedstawiło pięć podmiotów. W tym gronie był również ZOZ Ochota. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła jednak firma „Judyta” Ewa Figat ze Skierniewic.

Wszyscy liczą, że sytuacja ulegnie poprawie. Zadbała o to gmina, która w nowej umowie uwzględniła konieczność przyjmowania pacjentów przez minimum trzech lekarzy rodzinnych oraz dwóch pediatrów.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Judyta już przyjmuje pacjentów, jednak wszyscy muszą pamiętać o konieczności wypełnienia deklaracji. Można złożyć ją w recepcji Centrum Medycznego. Trzeba dokonać wyboru lekarza rodzinnego, pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej i położnej środowiskowo-rodzinnej. – W ciągu roku można trzy razy bezpłatnie dokonać wyboru lekarza. Pacjenci przychodzą, wypełniają deklarację i zadają pytania o zakres naszych usług. Uruchomiliśmy swój system – mówi Anna Poluc z Centrum Medycznego w Raszynie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.