Nowy mostek oddany do użytku

Pruszków

Budowa nowej przeprawy przez Utratę, łączącej ul. Krętą z ul. Lipową budził wiele emocji. Mimo to mieszkańcy mogą już oficjalnie ją użytkować.

Ostateczny odbiór mostku pieszo-rowerowego nad Utratą odbył się 15 września, choć mieszkańcy już od dłuższego czasu korzystali z przeprawy.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta – Nowa przeprawa umożliwia swobodną i bezkolizyjną komunikację pieszą i rowerową przez rzekę. W ramach inwestycji wykonano również nowe oświetlenie oraz połączono wydzielonymi ciągami ścieżkę rowerową i chodnik w ul. Lipowej ze ścieżką i chodnikiem od strony ul. Krętej.

Nowy most ma 16,5 m długości i prawie 5 m szerokości. Poza nową przeprawą wybudowano także brakujący odcinek ścieżki rowerowej i chodnika o długości 66 m.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Nowy mostek oddany do użytku”

 1. Waszek pisze:

  Ten mostek odpowiada żywotnym potrzebom całego pruszkowskiego społeczeństwa. To jest mostek na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym mostkiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest mostek społeczny……

 2. Arek pisze:

  Wreszcie. Długo na to czekaliśmy. Robi się naprawdę ładnie.

 3. Radek pisze:

  Porażka do Tworek ! Dziękujemy za super inwestycje. TERAZ CZAS NA SCIEZKE DO PUSZCZY.KAMP.

 4. Radek pisze:

  Super ! Bede mogl z Prusa na Malichy spokojnie dojechac i dojsc

 5. Sukces Kole w Oczy pisze:

  Elegancko. Znowu da się! „Apolityczni” radni znów będą narzekać na PR-owe inwestycje. A ocenią mieszkańcy.

 6. Porażka pisze:

  Kolejny przejaw megalomania i próba zabicia kompleksu mniejszości u Sipiery

  • marcin pisze:

   czy my już naprawdę tak zdziadzialiśmy żeby mostek o szerokości 5 m nazywać megalomanią?

  • Grzegorz pisze:

   Jeżeli ta kładka jest objawem megalomanii, to czym jest budowa tzw. lotniska, przekop Mierzei lub budowa elektrowni węglowej w Ostrołęce?
   Dobrze że jest nowa kładka, więcej takich inwestycji ułatwiających życie zwykłym zjadaczom ryżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły