Nowy komisariat gotowy w wakacje?

Raszyn

Prace przy budowie nowego komisariatu w Raszynie idą pełną parą. – Nowy komisariat to lepsze warunki do pracy i obsługi mieszkańców – zaznaczają policjanci.

Starania policjantów o budowę nowego komisariatu w Raszynie trwały przez długie lata. I nie ma się im co dziwić, bowiem raszyńscy mundurowi pracują dziś w budynku, który ma blisko 100 lat. Brakuje tu odpowiedniej ilości miejsca, a to nie jedyna niedogodność. – Biorąc pod uwagę to, że mamy dużo interesantów i świadków, których trzeba przesłuchać i wykonać czynności procesowe to ten budynek jest za mały. Tu są spore problemy lokalowe. Drugą sprawą jest to że ten budynek jest bardzo stary i jak widać gołym okiem jest zniszczony – mówi nam kom. Konrad Łuczyński, komendant Komisariatu Policji w Raszynie.

Jednak te niedogodności nie potrwają jeszcze długo. Na tyłach starego budynku stoi już nowy komisariat. Jego budowa wystartowała w lutym ubiegłego roku, a prace idą pełną parą. – Budowa jest zaawansowana, stan jest już zamknięty, rozłożone są wszystkie instalacje, a w środku trwają prace związane z tynkowaniem ścian – zaznacza komendant.

Co zatem znajdzie się w nowym komisariacie? – Znajdą się tam trzy strefy: ogólnodostępna, ograniczonego dostępu i zamknięta. W tych strefach będzie szereg różnych pomieszczeń m.in. punkt przyjęć interesantów, dyżurka, recepcja, sanitariaty, pomieszczenia biurowe, do przesłuchań osób pokrzywdzonych przestępstwem, dla świadków, do wykonania czynności procesowych z osobami zatrzymanymi, magazyn uzbrojenia, sala odpraw, szatnie, magazyn dowodów rzeczowych – wylicza kom. Łuczyński. Pozostaje wiec pytanie kiedy policjanci przeniosą się do nowego budynku? – Jeśli chodzi o moją wiedzę, to koniec prac jest przewidziany na przełom lipca i sierpnia – zaznacza komendant.

Po przeniesieniu stary budynek zostanie rozebrany. Teren wokół komisariatu będzie uporządkowany, a policjanci zyskają również garaż na cztery radiowozy. Jest też szansa na nowy wóz policyjny, którego zakup ma wesprzeć gmina Raszyn. – Jeśli chodzi o naszą gminę, to radnym i władzom należą się podziękować. Koszt budowy nowego komisariatu to 6 mln zł, z czego 1,5 mln daje samorząd gminy Raszyn pod przewodnictwem wójta Andrzeja Zaręby. To bardzo duży wkład w budowę tego komisariatu. Dwa lata temu gmina zakupiła nam dwa nowe radiowozy. Jestem już po wstępnych rozmowach z wójtem i być może w tym roku uda się dofinansować zakup jeszcze jednego radiowozu. Dodatkowo rada gminy współfinansuje nam służby ponadnormatywne i opłaca etat pracowników biurowo kancelaryjnych – zaznacza kom. Konrad Łuczyński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.