Nowy budynek komunalny w Grodzisku. Umowa podpisana.

Grodzisk Maz.

Dzięki budowie nowego budynku komunalnego, Grodzisk Mazowiecki zyska kilkadziesiąt nowych mieszkań socjalnych. Umowa na budowę została podpisana.

Dokładnie 44 mieszkania powstaną w budynku komunalnym w Natolinie. Powstanie on przy DW579, nieopodal węzła autostradowego. Inwestycja powstanie w sąsiedztwie już istniejącego budynku, który również przejdzie modernizację.

Umowę na realizację zadania podpisano 22 września między Gminą Grodzisk Mazowiecki a spółką MKL-BUD Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Do zadań wykonawcy będzie należało m.in. zagospodarowanie terenu: budowa parkingu, utwardzonego placu i ciągów pieszych oraz pieszo-jezdnych. W umowie zawarto także realizację wyposażenia placu zabaw, oświetlenia terenu i zieleni.

Koszt inwestycji wynosi prawie 8,5 mln zł. 80% tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dopłat. To rządowy program bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa. Program ma nacellu zwiększenie zasobu lokali i pomieszczeń z zakresu pomocy społecznej. Realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Termin realizacji to 20 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowy budynek komunalny w Grodzisku. Umowa podpisana.”

  1. Anonim pisze:

    rozum w odwrocie , patogeny w natarciu , wojny nam nie trzeba i tak wszystko pójdzie się …….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły