Nowy autobus dla Brwinowa

Brwinów

Od 1 stycznia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy brwinowskich linii autobusowych. Wśród nich nowość. To połączenie o oznaczeniu B11 z Brwinowa przez Kanie do Helenówka.

W ten sposób liczba linii kursujących w gminnych barwach zwiększy się do jedenastu. – Autobusy linii B11 będą rozpoczynać swoją trasę w Brwinowie, następnie ulicą Pszczelińską będą dojeżdżać do WKD w Kaniach, następnie do fabryki L’Oreal, po czym wrócą do WKD w Kaniach i do Brwinowa. Nowe połączenie ułatwi pracownikom dojazd do fabryki L’Oreal, a mieszkańcom Kań do stacji PKP w Brwinowie – informuje brwinowski magistrat.

Zmiany pojawią się na linii B6. Pasażerowie będą korzystać z nowego przystanku przy ul. Wolności w Parzniewie, czyli na tyłach osiedla. Autobusy B6 nie zatrzymają się już na przystankach Działkowa i Akacjowa. Pozostałe dotychczas funkcjonujące linie zostaną utrzymane bez większych modyfikacji. Linia B1 pojedzie do Rokitna, B2 i B3 do Błonia, B4 przez Domaniew, B5 do Pruszkowa. B7 przez Otrębusy, Nadarzyn i Kanie, B8 przez Podkowę Leśną, B9 do Żółwina, B10 do Parzniewa i Moszny.

Wszystkie połączenia obsługiwał będzie PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Gostynin. Pasażerowie mają podróżować pojazdami całkowicie lub częściowo niskopodłogowymi, wyposażonymi w klimatyzację. Umowa na świadczenie tych usług zawarta została na trzy lata.

Nowy rozkład jazdy i cennik biletów dostępny jest tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Nowy autobus dla Brwinowa”

 1. Joe pisze:

  Wczoraj (piątek, 3.01) specjalnie wybrałem się na spacer w Kaniach zobaczyć nowy autobus, ten jedyny, który jeździ kiedy jest widno. Spóźnił się tylko 10 minut. Pytanie za 10 punktów: ile było pasażerów (można się pomylić o zero ;).
  Następnym razem jak się będę wybierał do urzędu gminy to już mam plan. Wstaję o 5:30, 6:25 jest autobus, potem w Brwinowie prześpię się na ławce w parku, urząd otwierają o 8, do 14, kiedy jest autobus z powrotem jakoś zleci. Nie wiem jakbym dał sobie radę bez tej linii.

  • Brwinowianin pisze:

   🙂 DOKŁADNIE RACJA !
   To jest jakiś totalny absurd.
   Będąc na kolarskim wypadzie gdzieś w Polsce, to była chyba kielecczyzna…schowałem się przed burzą na przystanku autobusowym jeszcze z logo PKS…Zobaczyłem że są tam dwa autobusy, wcześnie rano, i późnym wieczorem 🙂 !
   …i się później dziwią, że autobusy nie są rentowne bo nikt nimi nie jeździ, a ludzie zaczęli jeździć własnym transportem .

   Ale w życiu bym nie pomyślał że lokalny burmistrz traktuje mieszkańców równie beznadziejnie jak tam na głębokiej prowincji mieszkańców wsi, nic im nie ujmując.

 2. taka_prawda pisze:

  Kiedy autobus z Brwinowa do MPL Pruszków (Moszna Parcela)? Dużo więcej osób tam dojeżdża autami, niż do L’Oreala. Chyba że burmistrzowi nie zależy na zmniejszenie ruchu samochodowego…

 3. Mak pisze:

  Proponuję dać rozkład jazdy jak na Dzikim Zachodzie: trzeci piątek miesiąca o wschodzie słońca. Pasażerów będzie tyle samo (zero), a wyjdzie dużo taniej. Bo kto niby ma jechać tym autobusem o 6, 14 i 22?

 4. mana pisze:

  A kiedy autobus do Warszawy ?

 5. Abadon pisze:

  W mojej ocenie to wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto . Przecież te autobusy zawsze są puste , nikt nimi nie jeździ . Zastanawiam się ile gmina musi dopłacać do tego interesu ?

 6. Pablo pisze:

  A później narzekać że taksówek brak,a Pani chciała jechać po 21:00 A Brwinów to wieś😂😂😂trochę szkoda Panie Burmistrzu 😪

 7. bubu24 pisze:

  To ukłon wyłącznie wobec L’Oreala aby pracownicy mogli łatwiej korzystać z WKD i PKP. Rozkład tej linii to 3 kursy dziennie w okolicach godz. 6:00, 14:00 i 22:00. Dla mieszkańców Kań takie godziny są bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły