Nowoczesne wiaty przystankowe w Biskupicach wyróżnione

Brwinów

Nowe wiaty przystankowe w Biskupicach, przy drodze wojewódzkiej nr 720 (na odcinku łączącym Błonie z Brwinowem) nie tylko „świecą przykładem” dzięki instalacjom fotowoltaicznym, ale zostały też docenione jako jedna z najlepszych inicjatyw sołeckich na Mazowszu.

Nowoczesne zadaszenie, przyjazne środowisku wykorzystanie energii słonecznej, tablice informacyjne podświetlane dzięki fotokomórce – to nie pieśń przyszłości, a codzienność pasażerów korzystających z przystanków autobusowych w Biskupicach (gmina Brwinów). – Pasażerowie brwinowskiej komunikacji w Biskupicach mogą teraz oczekiwać na przyjazd autobusu w dużo lepszych warunkach. W trakcie oczekiwania na autobus można usiąść na ławce oraz zapoznać się z ogłoszeniami zamieszczonymi w gablocie informacyjnej, która podświetla się dodatkowym światłem uruchamianym na fotokomórkę, gdy zbliży się do niej osoba zainteresowana wywieszonymi w niej ogłoszeniami. Schronienie znajdą tu także rowerzyści, którzy będą mogli przeczekać deszcz lub odpocząć podczas dłuższej wyprawy rowerowej. Nowe wiaty mają z trzech stron przeszklone ściany chroniące przed słońcem, wiatrem, deszczem czy śniegiem, są wyposażone w tablice informacyjne i kosze na śmieci, a po zmroku automatycznie włącza się ich oświetlenie, zasilane prądem produkowanym w panelach fotowoltaicznych – informuje brwinowski magistrat.

Pomysł został zrealizowany przy współpracy gminy i sołectwa. Był na tyle dobry, że swoją „cegiełkę” dorzucił do niego samorząd województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Sołectw. Całość kosztowała ponad 26 tys zł z czego 10 tys zł to wkład ze szczebla wojewódzkiego.

Przedsięwzięcie zostało uznane za jedną z najlepszych inicjatyw zrealizowanych w tamach programu. – Jak się okazało, wyróżnia się ono na tle innych przedsięwzięć sołeckich realizowanych w tym roku na Mazowszu. Sołtys Biskupic Elżbieta Dolota i burmistrz Arkadiusz Kosiński odebrali nagrodę podczas uroczystej gali w Mateczniku Mazowsze, która była podsumowaniem tegorocznej edycji programu. Biskupice zostały wyróżnione jako „Bezpieczne i przyjazne Sołectwo” – informuje Mirosława Kosiaty z biura promocji brwinowskiego urzędu miasta.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Nowoczesne wiaty przystankowe w Biskupicach wyróżnione”

 1. Pawcio pisze:

  Wysiadka, wstyd i tyle, od 11tego pisano ze kilka dni i ruch wroci do normy.cisza i dalej to samo. Oby na 1wszego otworzyli. Pozdro.

 2. Brwinowianin pisze:

  może 1 miesiąc będzie sprawny…Podobnie jak w przypadku wind na peron w Brwinowie, podobno były sprawne jeden dzień, a teraz już są wymalowane pierwszymi nieśmiałymi graffitii i tylko patrzeć aż ich radosna „twórczość” będzie postepować !

  • Marek pisze:

   Uważam, że powinno zachować istniejące prowizoryczne wejście na peron. Pozwoli to w razie awarii wind (co jest raczej pewnikiem) osobom na wózkach lub z wózkami na swobodne dotarcie na peron.

   • Brwinowianin pisze:

    Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński (PO-KO) – lokalnie jako „dobro wspólne” przeciez obiecywał mieszkańcom w ostatniej kampanii że wybuduje kładkę z windami przez tory w okolicy przejścia tymczasowego.
    Niebawem minie już 25% nowej kadencji więc chyba czas na realizowanie obietnic Panie Arkadiuszu ???

 3. Zenek pisze:

  A burmistrz znowu sie chwali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły