Nowi posłowie i senatorowie zaprzysiężeni

Region

We wtorek odbyło się pierwsze uroczyste posiedzenie sejmu i senatu IX kadencji. Zaprzysiężeni zostali posłowie i senatorowie także z naszego regionu.

Podczas inauguracyjnego posiedzenia po raz pierwszy na sali plenarnej spotkali się posłowie i senatorowie, których wybieraliśmy 13 października. Okręg wyborczy, do którego należą powiaty pruszkowski i grodziski reprezentowany jest w sejmie przez 12 deputowanych. To z ramienia PiS Mariusz Błaszczak, Anita Czerwińska, Dominika Chorosińska, Dariusz Olszewski i pochodzący z Pruszkowa Zdzisław Sipiera. Czworo posłów z naszego okręgu zasiadło w ławach Koalicji Obywatelskiej: Kinga Gajewska, Jan Grabiec, Maciej Lasek i Paweł Zalewski.

Posłem z naszego okręgu zostali także Andrzej Rozenek z listy SLD oraz Bożena Żelazowska z PSL. Senatorem z naszego okręgu został zaś Michał Kamiński.

Posłowie we wtorek złożyli ślubowanie słowami:

Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z werdyktem wyborców 176 spośród 460 posłów debiutuje w ławach sejmowych bądź wróci do nich po przerwie. Swoich przedstawicieli do Sejmu wprowadziło sześć komitetów wyborczych: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska PO, N, IPL, Zieloni, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe, Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Mniejszość Niemiecka. W ławach poselskich zasiadły 132 kobiety i 328 mężczyzn.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Nowi posłowie i senatorowie zaprzysiężeni”

 1. Wilczy Szaniec pisze:

  Polska nadal będzie się rozwijać !
  Dziękujemy za minione 4 lata i wierzymy w dalsze sukcesy !

 2. Wilku Straszny pisze:

  Państwo pozwolą, że się przedstawię…Jestem Wilku Straszny i polecam się do wspaniałych i konstruktywnych dyskusji. Tylko zastrzegam sobie, aby nikt nie podszywał się pod mój nick, bo go zastrzegłem w Urzędzie Patentowym. Mam skrajne poglądy i nie wacham się ich bronić. Od dzisiaj będę tu częściej zaglądał i wywoływał jakieś fajne tematy, bo widzę, że jest tu z kim porozmawiać.
  Odpowiedz

 3. Anonim pisze:

  Cały czas zapominacie o Kamili Gasiuk-Pihowicz. Pani Poseł jest z Pruszkowa.

 4. ona pisze:

  A nasz prezydent miasta, to inaczej?

 5. 🏳️‍🌈P🐷O🇩🇪 pisze:

  Dlaczego Kinga G na plakatach wyglądała na młoda śliczną dziewczynę a w tv to starrry pasztet i jeszcze z 15 kg więcej masy . 🍔🍟🍗🍕🌭🥓🥐🍰🍨🍮🍩🍷🥃🍺

  • paca pisze:

   Dlatego samego dlaczego Bosak wyglądał na plakatach na postawnego przystojnego młodzieńca a nie na pryszczatego mikrusa a Lech Kaczyński na pomnikach na wysokiego szczupłego…. Macierewicz na miłego starszego pana a Jaro na obrońcę uciśnionych itd itd

  • bąbel pisze:

   tak samo jak prezydent Makuch , na plakatach super, w rzeczywistości słabo, prawie wszyscy dają zdjęcia sprzed wielu lat,
   czyli zawsze coś ukrywają

 6. Od urodzenia pisze:

  Śmieszny jesteś

 7. PiS Górą!!! pisze:

  PiS to Fachowcy! Reszta to Obciach!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły